Łańcuchy rowerowe 43 oferty

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
ŁAŃCUCH 11 BIEGOWY
KMC ŁAŃCUCH 11 BIEGOWY

129,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Łańcuch rowerowy do BMX
Najlepiej oceniany
DECATHLON Łańcuch rowerowy do BMX

39,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Łańcuchy rowerowe – bogata oferta

Jednym z ważniejszych elementów wpływających na płynność działania oraz sprawną pracę napędu jest łańcuch rowerowy. Każdy napęd zużywa się regularnie, na skutek eksploatacji. Jeśli zatem uznasz, że łańcuch zużywa się, sprawdź kategorię, jaką przygotowaliśmy. Wyciągnięty, niesprawny łańcuch nie jest w stanie utrzymać optymalnego odstępu pomiędzy ogniwami. To natomiast sprawia, że zęby szybciej się ścierają. Odkształcenie nie może być zbyt duże, ponieważ przełoży się zarówno na bezpieczeństwo, jak i na komfort jazdy. Warto więc wymieniać łańcuch systematycznie, aby zapewnić napędowi jak najlepsze zgranie. Kiedy okaże się przy okazji, że trzeba też wymienić inne elementy, takie jak przerzutki, towar jest na bieżąco dostępny w naszym sklepie. To pozwala zrobić kompleksowe zakupy.

Sprawne łańcuchy rowerowe

Kupując w Decathlon łańcuch rowerowy, zyskujesz pewność, że będzie on maksymalnie sprawny. Powód jest prosty: wszystkie wyroby z tej kategorii pochodzą od renomowanych producentów. SHIMANO, B'TWIN, czy KMC – to tylko niektóre z marek, jakich wyroby znajdują się w katalogu. Do różnych typów rowerów dopasować można różne łańcuchy. Dobierając wyroby z tego działu, należy sugerować się ilością przełożeń oraz klasą osprzętu. Nie bez znaczenia jest również szerokość ogniw łańcucha. Należy ją zmierzyć, biorąc pod uwagę szerokość wewnętrzną i zewnętrzną. Jeżeli nie wiesz, jak zmierzyć te parametry, możesz skorzystać z naszej pomocy. Chętnie udzielimy podpowiedzi klientom oraz zaproponujemy usługi serwisowe, gdy będziesz chciał, aby montażem zajęli się specjaliści.

Czym musisz się kierować, dobierając łańcuch do roweru?

W dziale z łańcuchami rowerowymi podajemy wiele parametrów, dzięki jakim możesz wytypować łańcuch do odpowiedniego napędu. Oferta obejmuje łańcuchy pod każdy typ roweru, a więc nikt nie ma kłopotu z wyborem właściwego osprzętu. Tuż obok klocków hamulcowych i opon, łańcuch do roweru jest tym elementem, jaki zużywa się najczęściej. Im jest dłuższy, tym zębatki szybciej się zużywają. Wobec tego należy czynność serwisową, jaką jest wymiana łańcucha w jednośladzie robić systematycznie. Im częściej wymienia się łańcuch, tym bardziej przedłuża się żywotność innych elementów. Właściciele rowerów przestrzegając tych zasad, nie muszą martwić się o to, w jakim stanie jest napęd w ich rowerze. Oczywiście, każdy z producentów ma inne wyznaczniki co do częstości i rodzajów łańcucha, aczkolwiek systematyczne sprawdzanie elementów w rowerze i ich wymiana, gdy jest to konieczne, są podstawą.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę