Płyny i zestawy do odpowietrzania

4 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Płyn hamulcowy AVID DOT 5.1
Ostatnie sztuki
NO BRAND Płyn hamulcowy AVID DOT 5.1

54,99 zł 64,99 zł - 10 zł 478,17 zł/l

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Płyny i zestawy do odpowietrzania – praktyczne i wpływające na komfort jazdy

W katalogu obowiązkowych czynności serwisowych, jakie warto w rowerze zrobić przynajmniej raz w roku, znajduje się odpowietrzanie hamulców. Powód jest prosty: płyn hamulcowy wraz z upływem czasu traci swoje właściwości i dlatego też hamulce działają mniej sprawnie: przegrzewają się, a moc hamowania jest coraz mniejsza. Nie jest to bezpieczne, a także pogarsza się komfort jazdy. Dlatego oferujemy klientom profesjonalne płyny oraz zestawy do odpowietrzania hamulców, dzięki którym można poprawić wydajność układu hamulcowego w swoim jednośladzie. Są to specjalistyczne specyfiki na bazie olejów mineralnych, od producentów: B'TWIN, SHIMANO oraz SAVOYE. Każdy produkt z tej kategorii jest precyzyjnie zaprezentowany, wobec czego nikt nie powinien mieć trudności z dopasowaniem odpowiedniego produktu.

O czym musisz pamiętać, dobierając płyn hamulcowy?

Przy doborze wyrobu takiego jak płyn hamulcowy do roweru należy sugerować się przede wszystkim tym, jaki pierwotnie w rowerze został użyty płyn hamulcowy. Może to być albo DOT, albo olej mineralny. Poszczególne klasy różnią się między sobą temperaturą wrzenia i mogą nie być kompatybilne. Jeszcze przed odpowietrzaniem trzeba też z hamulców usunąć klocki hamulcowe, aby ich nie pobrudzić, gdyby doszło do wycieku płynu. To może bowiem przełożyć się na późniejsze problemy z hamowaniem. Oferując gotowe zestawy do odpowietrzania spełniamy oczekiwania klientów, ponieważ nie muszą kupować poszczególnych akcesoriów osobno. W przypadku pytań dotyczących tego, w jaki sposób korzystać z płynu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem serwisowym.

Jak skutecznie odpowietrzyć hamulce?

Wykonując odpowietrzanie hamulców w rowerze przy użyciu produktów ze sklepu Decathlon, można być pewnym, że wszystko zrobione zostanie poprawnie. Zapewniona jest czysta i szybka praca, do jakiej nie jest konieczne używanie specjalistycznego sprzętu. Wystarczy wypuścić płyn przez odpowietrznik lub wymienić go całkowicie, kiedy pojawi się taka konieczność. W efekcie hamulce nadal będą wydajne i można będzie cieszyć się codzienną jazdą. Serwis hamulców możesz zrobić samodzielnie, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, służymy pomocą. Przed rozpoczęciem sezonu warto zadbać o rower, by działał sprawnie. Najlepiej zrobić to, używając sprawdzonych produktów. Tylko takie proponując płyny i gotowe zestawy do odpowietrzania. Ich wydajność w połączeniu z atrakcyjną ceną dają gwarancję zadowolenia z przeprowadzonej transakcji.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę