Ślizgacze na śnieg

(8)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Sanki typu ślizg FUNNY SLIDE
Ecodesign
LUGIK Sanki typu ślizg FUNNY SLIDE
19,99 zł
(21)
Sprawdź dostępność w sklepie
Ślizg zjazdowy dla dzieci
Najniższa cena
EDA Ślizg zjazdowy dla dzieci
14,99 zł
(19)
Sprawdź dostępność w sklepie
Sanki SNOWBLADE dla dzieci
HAMAX Sanki SNOWBLADE dla dzieci
299,99 zł
(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
Sanki YOONER ENDURO
Raty 0%
TSL Sanki YOONER ENDURO
899,99 zł
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Ślizgacze na śnieg

Maluchy uwielbiają szaleństwo na śniegu niezależnie od wieku. Nigdy nie powinniśmy rezygnować ze spacerów i czasu spędzanego na świeżym powietrzu z powodu niskich temperatur. Wystarczy odpowiednio dopasowany do pogody i adekwatny do warunku ubiór. Obecność śniegu dla dzieci to dodatkowa atrakcja, którą warto wykorzystać. Istnieje wiele zabaw na śniegu, a do najpopularniejszych należą lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami i jazda na sankach. Alternatywą dla sanek jest jabłko do zjeżdżania na śniegu. Czym charakteryzują się ślizgacze na śnieg i dlaczego tak szybko zyskały dużą popularność i uznanie? W sklepie Decathlon znajdziesz kilka ich rodzajów. Nie mogło oczywiście zabraknąć jabłuszka na śnieg, które cechuje się prostą konstrukcją, ale dostarcza mnóstwo radości i śmiechu maluchom. Czy jabłuszko na śnieg jest odpowiednie dla dziecka w każdym wieku? Jak wybrać ślizgacz na śnieg, aby był bezpieczny i adekwatny do wieku i predyspozycji małego fana białego szaleństwa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ślizgacza na śnieg?

Na pewno ważny jest ich kształt. Ślizgacze na śnieg występują w bardzo różnych kształtach, ale najpopularniejsze jest oczywiście jabłko do zjeżdżania na śniegu. Możemy jednak wyróżnić jeszcze ślizgi w postaci dużego talerza, a także spodka w kształcie prostokąta. Duże znaczenie ma ponadto wielkość ślizgu, która powinna być przystosowana do wzrostu i budowy ciała malucha. Im dziecko jest starsze, tym ślizg musi być większy. Zwróć ponadto uwagę czy ślizgacze na śnieg są lekkie. Im prostsza konstrukcja, tym waga mniejsza. To na pewno pozytywnie wpłynie na komfort i wygodę korzystania z nich przez młodsze dzieci. Muszą one przecież samodzielnie wnieść Ślizgacze na śnieg na górkę. Ślizgacze na śnieg warto, żeby miały miękkie, piankowe panele, które zapewniają wygodę siedzenie. To cecha ważna w przypadku małych dzieci. Starszakom z kolei zależy na szybkości zjazdu. Dobry ślizgacz będzie płynnie sunął po śniegu. Wpływ na to ma materiał, z jakiego jest wykonany, a także jego odpowiedni kształt i wyprofilowanie.

Jabłuszko na śnieg czy sanki?

Trzeba wiedzieć, że sanki i ślizgacze na śnieg mają nieco inne przeznaczenie, chociaż częściowo się ono pokrywa. Sanki możemy używać zarówno do poruszania się po płaskich drogach, potrzebujemy do tego jednak drugiej osoby, która będzie nas ciągnęła. Rodzice często sankami zastępują zimą wózek. Drugie ich zastosowanie to zjeżdżanie z górki. Z kolei ślizgacze na śnieg nie nadają się do jazdy po płaskich drogach. Służą tylko do zjazdów z górki. Z tego powodu są wybierane zazwyczaj z uwzględnieniem starszych dzieci. Jeżeli więc szukasz „pojazdu” dla swojego 2-latka na zimę, to na pewno lepszym wyborem będą sanki dla dzieci, które również w kilku wariantach znajdziesz w naszym sklepie. Z kolei jeżeli szukasz prezentu dla dziecka starszego, które lubi zjazdy z górki z białe szaleństwo, to możesz zdecydować się zarówno na sanki, jak też na jabłuszko na śnieg. Ślizgacz będzie jednak łatwiejszy i wygodniejszy do wnoszenia na górkę. Zajmuje też mniej miejsca, więc bez problemu zapakujesz go do auta na wyjazd w góry.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę