Nakolanniki i rękawki siatkarskie

Ochraniacze siatkarskie

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Ochraniacze siatkarskie – daj z siebie jeszcze więcej!

Bolesne otarcia na rękach oraz nogach u siatkarzy nie powinny być zaskoczeniem. Częste upadki czy mocne odbicia piłki sprzyjają podrażnieniom na skórze. Wydaje się jednak, że zawodowcy są już do nich przyzwyczajeni. Nie robią na nich wrażenia szybko poruszające się piłki, które trzeba dobrze przyjąć lub atak wymagający „wślizgu” na boisku. Nawet profesjonaliści są narażeni na otarcia i skaleczenia, dlatego wielu zawodników decyduje się na nakolanniki i rękawki siatkarskie zapewniające ochronę newralgicznych części ciała.

Nakolanniki siatkarskie

Ich zadaniem jest oczywiście ochrona kolan. Siatkarz niejednokrotnie musi wybierać, czy oszczędzić swoje kolana i stracić punkt, czy zacisnąć zęby, rzucając się na piłkę, aby wynik zmienił się na korzyść jego drużyny. W wyniku kontaktu kolan z twardym podłożem może dojść do stłuczenia, otarcia lub skaleczenia. Nakolanniki siatkarskie zaprojektowano w taki sposób, aby podczas uderzenia nie doszło do bolesnego uszkodzenia skóry. Wykonuje się je zazwyczaj z podwójnego składnika, a dokładnie z PU i EVA, co jest gwarancją wydajnej ochrony kolana. Zostały specjalnie wyprofilowane, więc dobrze dopasowują się do kolan. Nie mniej ważne są ich właściwości oddychające – dzianina, musi odprowadzać wilgoć, ponieważ ma to duże znaczenie dla komfortu zawodnika.Nakolanniki nie mogą także zsuwać się z nogi, powinny stabilnie trzymać się kolan. Do wyboru są nakolanniki wsuwane, zbardzo elastycznego materiału, z podtrzymującym obszyciem. Inną propozycją są modele zapinane np. na rzepy.

Rękawki siatkarskie

Zawodnicy chronią nie tylko kolana, lecz także łokcie i przedramiona. Używają więc specjalnych rękawków zapobiegających bezpośredniemu kontaktowi piłki z przedramieniem w trakcie przyjęcia. Eliminuje to ewentualny ból, który mógłby wystąpić przy odbiciu szybciej poruszającej się piłki. Takie ochraniacze do siatkówki polecamy przede wszystkim początkującym siatkarzom. Jeżeli jednak jesteś wiernym kibicem, to na pewno zauważyłeś, że noszą je też profesjonaliści. Sprawdź również buty w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę