Piłki do siatkówki

Piłki do siatkówki

a11y.skip-filters
Filtry

POMYSŁ NA PREZENT

SPRAWDŹ
Piłka do siatkówki Allsix V900
Pomysł na prezent
ALLSIX Piłka do siatkówki Allsix V900
129,99 zł
(8)
Sprawdź dostępność w sklepie
Piłka do siatkówki Mikasa V 200
Pomysł na prezent
MIKASA Piłka do siatkówki Mikasa V 200
259,99 zł
(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
Piłka do siatkówki Mikasa V 330
Najlepiej oceniany
MIKASA Piłka do siatkówki Mikasa V 330
129,99 zł
(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
4.6/5 Na podstawie 82 Oceny zebrane online i w sklepach
 

Piłka do siatkówki – graj jak profesjonalista

Sezon siatkówki trwa cały rok. Nie musisz żegnać się z treningami i przyjemnością płynącą z wielogodzinnej gry. Latem możesz korzystać z uroków słońca i grać na świeżym powietrzu, np. na plaży, natomiast kiedy pogoda nie sprzyja, zagraj w siatkówkę na hali. Siatkówka halowa jest bardziej popularna w naszym kraju oraz częściej praktykowana. Plażową traktuje się raczej jako formę komplementarnego treningu lub rekreacji, doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Do gry będzie Ci potrzebna piłka do siatki, inna w zależności od miejsca gry. Grasz na hali? W tej kategorii znajdziesz piłki do siatki, które sprawdzą się na niej perfekcyjnie.

Jak wygląda dobra piłka do siatkówki halowej?

Wykonana jest z różnych materiałów warunkujących jej właściwości. Istnieje przekonanie, że najbardziej wytrzymałe są piłki do siatki skórzane. Współcześni producenci znaleźli jednak znacznie lepszy materiał, który sprosta najmocniejszym uderzeniom – poliuretan. Do produkcji piłek wykorzystuje go m.in. japońska firma Mikasa czy też Decathlon do modelu B900 marki ALLSIX. Jeżeli tylko taka spełni Twoje oczekiwania, to Decathlon ma dla Ciebie propozycje w postaci modelu ALLSIX B900 do siatkówki halowej i COPAYA BV900 do siatkówki halowej. Tańsze modele, polecane szczególnie dzieciom i początkującym siatkarzom, zostały pokryte miękką pianką. Są mniej wytrzymałe, jednak lżejsze, a ich powierzchnia jest bardziej miękka. Pokrycie piłki do siatki składa się z 8 do 18 paneli oraz jest dwu- lub trzykolorowe, lecz w przypadku amatorskich piłek kolorystyka może się różnić. Przeciętna piłka waży 270 g, ale są też lżejsze, aby ułatwić dzieciom naukę i uprzyjemnić zabawę.

Czy każda piłka do siatkówki ma certyfikat?

Szukasz piłki do siatki z certyfikatem? Musisz wiedzieć, że będzie ją posiadać tylko ta, która spełnia restrykcyjne wymagania. Certyfikowana piłka do siatkówki musi być wykonana z solidnego materiału, mieć właściwą liczbę paneli oraz wagę, a także odpowiednie obwód i ciśnienie. Podczas testów badana jest też siła uderzenia. Oznaczenie, które informuje o tym, że przyznano jej certyfikat, to FIVB. Jeżeli tylko taka spełni Twoje oczekiwania, to Decathlon ma dla Ciebie kilka propozycji.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę