Buty snowboardowe

(89)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Buty snowboardowe – szusuj wygodnie!

Za komfort jazdy i wygodę odpowiedzialne są buty. Dla każdego sportowca ten element stroju jest jednym z najważniejszych, dlatego z tak dużą starannością wybieramy odpowiedni jego rodzaj i model. Buty snowboardowe są dla wielu początkujących riderów pierwszym zakupem. Rezygnują z ich wypożyczenia nie tylko ze względów higienicznych, ale przede wszystkim z różnicy w noszeniu, nowe buty można idealnie dopasować do stopy. Buty snowboardowe są damskie i męskie, różnią się wyglądem, kolorystyką, ale też często kształtem. Tak jak w przypadku deski i wiązań, również buty możemy podzielić na twarde i miękkie. Dopasowujemy je do swojego stylu jazdy, umiejętności i doświadczenia.

Twarde czy miękkie buty snowboardowe?

To pierwsze pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć, aby skoncentrować się tylko na konkretnej grupie butów. Twarde powstały z myślą o już doświadczonych snowboardzistach. Pozwalają na doskonale czucie i prowadzenie deski. Niektóre modele wyposażone są w specjalny system ułatwiający poruszanie. Ponadto posiadają usztywniające stopę klamry, bardzo dobrze chronią staw skokowy przed kontuzjami. Ich wadą jest większy nacisk na kolano, dlatego nie są polecane osobom, które mają problemy z tą częścią kończyn. Miękkie byty snowboardowe polecane są do freestyle’u i freeride’u. Charakteryzują się elastycznością, jednak skutecznie stabilizują stopę i kostkę. Są lekkie, łatwiej niż w butach twardych się w nich chodzi. Wybierane przez początkujących i średniozaawansowanych riderów.

Męskie i damskie buty na snowboard

Męskie występują w rozmiarze takim samym jak męskie obuwie, które nosimy na co dzień. Od damskich są szersze i większe, ale istnieją modele z systemem Shrinkage, który zmniejsza skutecznie skorupę buta. Damskie buty snowboardowe przystosowane są do anatomii kobiecej stopy z uwzględnieniem, że kobieta ma węższą piętę i wyższe śródstopie. Mają też niski stopień twardości. Szukasz butów na snowboard? A może chcesz w tym sezonie zainwestować w nowy sprzęt i skorzystać z nowszych i bardziej zaawansowanych technologii, niż były kilka lat temu, kiedy kupowałeś swoje pierwsze buty snowboardowe? Znajdź je w Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę