Buty snowboardowe

54 oferty

Weekend
darmowej dostawy

Sprawdź
Buty snowboardowe męskie Classic Boa all mountain
Ostatnie sztuki
HEAD Buty snowboardowe męskie Classic Boa all mountain

649,99 zł 999,99 zł - 350,00 zł

Dostawa za 2 dni
Buty snowboardowe all mountain/freestyle dla dzieci Dreamscape Indy 300
Ostatnie sztuki
Buty snowboardowe męskie Dreamscape All Road 500 trasa / poza trasą
Ostatnie sztuki
Buty snowboardowe all mountain/freestyle dla dzieci Dreamscape Indy 100
Ostatnie sztuki
Buty snowboardowe damskie Dreamscape Endzone freestyle/all mountain
Raty 0%
Buty snowboardowe męskie Dreamscape FORAKER 300
Ostatnie sztuki
DREAMSCAPE Buty snowboardowe męskie Dreamscape FORAKER 300

319,99 zł 349,99 zł - 30,00 zł

(15)
Dostawa za 2 dni
Buty snowboardowe męskie Freedom SL freestyle
Ostatnie sztuki
NORTHWAVE Buty snowboardowe męskie Freedom SL freestyle

769,99 zł 1059,00 zł - 289,00 zł

Dostawa za 2 dni
Buty snowboardowe K2 HAVEN
K2 Buty snowboardowe K2 HAVEN

937,00 zł 1249,00 zł - 312,00 zł

 

Buty snowboardowe – szusuj wygodnie!

Za komfort jazdy i wygodę odpowiedzialne są buty. Dla każdego sportowca ten element stroju jest jednym z najważniejszych, dlatego z tak dużą starannością wybieramy odpowiedni jego rodzaj i model. Buty snowboardowe są dla wielu początkujących riderów pierwszym zakupem. Rezygnują z ich wypożyczenia nie tylko ze względów higienicznych, ale przede wszystkim z różnicy w noszeniu, nowe buty można idealnie dopasować do stopy. Buty snowboardowe męskie i damskie dostępne w sklepie Decathlon różnią się wyglądem, kolorystyką, ale też często kształtem. Tak jak w przypadku deski i wiązań, również buty możemy podzielić na twarde i miękkie. Dopasowujemy je do swojego stylu jazdy, umiejętności i doświadczenia.

Twarde czy miękkie buty snowboardowe?

To pierwsze pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć, aby skoncentrować się tylko na konkretnej grupie butów. Twarde powstały z myślą o już doświadczonych snowboardzistach. Pozwalają na doskonale czucie i prowadzenie deski. Niektóre modele wyposażone są w specjalny system ułatwiający poruszanie. Ponadto posiadają usztywniające stopę klamry, bardzo dobrze chronią staw skokowy przed kontuzjami. Ich wadą jest większy nacisk na kolano, dlatego nie są polecane osobom, które mają problemy z tą częścią kończyn. Miękkie byty snowboardowe polecane są do freestyle’u i freeride’u. Charakteryzują się elastycznością, jednak skutecznie stabilizują stopę i kostkę. Są lekkie, łatwiej niż w butach twardych się w nich chodzi. Wybierane przez początkujących i średniozaawansowanych riderów.

Męskie i damskie buty na snowboard

Męskie występują w rozmiarze takim samym jak męskie obuwie, które nosimy na co dzień. Od damskich są szersze i większe, ale istnieją modele z systemem Shrinkage, który zmniejsza skutecznie skorupę buta. Damskie buty snowboardowe przystosowane są do anatomii kobiecej stopy z uwzględnieniem, że kobieta ma węższą piętę i wyższe śródstopie. Mają też niski stopień twardości. Poza butami dla dorosłych, w naszej ofercie znajdziesz także buty snowboardowe dla dziecka - sprawdź asortyment i wybierz te, które będą najlepsze dla młodego snowboardzisty!Szukasz butów na snowboard? A może chcesz w tym sezonie zainwestować w nowy sprzęt i skorzystać z nowszych i bardziej zaawansowanych technologii, niż były kilka lat temu, kiedy kupowałeś swoje pierwsze buty snowboardowe? Znajdź je w Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę