Wiązania snowboardowe

73 oferty
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Wiązania snowboardowe Raven s230
 

Wiązania snowboardowe – trzymaj się mocno deski!

Chcesz lepiej kontrolować swoją deskę? Dobry sprzęt snowboardowy to nie tylko deska, ale też wiązania, które powinny być dopasowane do rodzaju deski, dlatego bardzo często kupujemy już gotowy zestaw. Przy zakupie powinno się uwzględnić swoje umiejętności i doświadczenie. Jeżeli jesteś początkującym riderem, decydując się na bardziej zaawansowane modele, możesz nie wykorzystać ich całego potencjału.

Wiązania snowboardowe mogą być twarde lub miękkie, mogą być wyposażone w tradycyjne paski lub system szybkiego zapinania. Ważny jest nie tylko rodzaj deski, ale też indywidualne preferencje.

Wpinanie i wypinanie buta

Klasyczne rozwiązanie to paski i pompki, które umożliwiają szybką i łatwą regulacje zapinania, a także zapewniają mocne trzymanie buta. Wiązanie przytwierdzamy do deski przy pomocy dwóch pasków, które dociągane są dzięki pompce do momentu, aż but zostanie stabilne umocowany. Innym rozwiązaniem jest szybkie zapinanie. System ten charakteryzuje się obecnością specjalnej dźwigni. Objętość paska możemy dowolnie regulować, dopasowując go do rozmiaru buta. Szybkie zapinanie jest nowszym rozwiązaniem, aby umocować wiązanie nie ma konieczności siadania na śniegu, co na pewno jest wygodniejsze niż w przypadku klasycznych pasków. Z tego powodu na ten typ wiązania decydują się początkujący riderzy. Nie najlepiej jednak sprawdzi się podczas jazdy na stromym stoku i głębokich śniegu.

Jak zamontować wiązania snowboardowe?

Masz już deskę i wybrałeś wiązania, teraz musisz je odpowiednio zamontować. Szczególnie ważne jest, aby prawidłowo ustawić rozstaw wiązań, czyli zachować taką odległość między wiązaniami, aby można było wygodnie jeździć i manewrować z łatwością deską. Każdy snowboardzista rozstaw ustawia według własnych preferencji, nie ma jednego wzorcowego ustawienia, dlatego jeżeli jesteś początkującym riderem, polecamy skorzystać z pomocy doświadczonego kolegi lub profesjonalisty. Wiązania snowboardowe można zamontować zgodnie z przyjętym schematem, jednak należy potraktować go tylko poglądowo. Może się okazać, że po ustawieniu szerokości rozstawu i wykonaniu pierwszego zjazdu konieczna będzie jej zmiana.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę