Buty snowboardowe damskie

(24)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Buty snowboardowe damskie Salomon Pearl Boa
Koniec serii
SALOMON Buty snowboardowe damskie Salomon Pearl Boa

699,99 zł 999,99 zł - 300 zł

U Ciebie za 2 dni
Buty Northwave Dime Black
Najniższa cena
NORTHWAVE Buty Northwave Dime Black

329 zł 499 zł - 170 zł

 

Buty snowboardowe damskie

Buty powinny być pierwszym zakupem każdego snowboardzisty. Własne obuwie różni się od tego z wypożyczalni przede wszystkim tym, że jest idealnie dopasowane do naszej stopy. Sami decydujemy o twardości buta, rodzaju zapięcia i wiązania, a także kolorystyce. Damskie buty snowboardowe występują w różnych wariantach, z których każdy dedykowany jest do innego stylu jazdy. Buty wybieramy również z uwzględnieniem naszych indywidualnych preferencji oraz doświadczenia. Ponadto musimy pamiętać, że buty snowboardowe damskie powinny być we właściwym rozmiarze. Nie jest dobrym pomysłem zakup butów większych, co nierzadko wynika z chęci założenia na stopę grubszej skarpety. Damskie buty snowboardowe są ciepłe i bardzo dobrze chronią przed zimnem. W zupełności wystarczy skarpetka bawełniana lub specjalna dedykowana dla narciarzy i snowboardzistów. Zapewne ważny jest dla Ciebie również wzór i kolor butów. Powinny one pasować designem do deski, a także stroju sportowego. U nas znajdziesz zarówno uniwersalne czarne, białe i szare damskie buty snowboardowe, jak również w znacznie mocniejszym i bardziej wyrazistym kolorze.

Jak wybrać odpowiednie damskie buty snowboardowe?

Podczas wyboru damskich butów snowboardowych zwracamy uwagę na kilka kluczowych aspektów. Jednym z nich jest twardość buta. Twarde buty snowboardowe przypominają wyglądem buty narciarskie. Są kompatybilne tylko z niektórymi deskami – deskami zjazdowymi i boarder cross. Zdecydowanie popularniejsze są miękkie buty snowboardowe. Wykazują kompatybilność ze wszystkimi deskami do jazdy rekreacyjnej. Mogą się jednak różnić między sobą, co zależy od rodzaju wiązania, wypełnienia, sztywności i budowy wkładki. Damskie buty snowboardowe zbudowane są z dwóch warstw. Zewnętrzna to korpus, którego zadaniem jest ochrona przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnętrzna to wyjmowana wkładka, która z kolei ma na celu usztywnienie stopy, ale również zapewnienie jej komfortu termicznego. Jeżeli jesteś początkującym snowboardzistą, zdecyduj się na buty miękkie. Twardość mierzona jest w skali flex. Im współczynnik ten jest niższy, tym buty bardziej miękkie. Są one elastyczne, lepiej dopasowują się do stopy i są uznawane za wygodniejsze.

Wiązania i zapinania w butach snowboardowych damskich

Rodzaj wiązania i zapinania ma znaczenie przede wszystkim dla komfortu i wygody noszenia. Możemy wyróżnić buty snowboardowe damskie BOA. Wyposażone są w specjalne pokrętło, które służy do wiązania butów w mechaniczny sposób. Tradycyjne sznurowadła są jednak obecnie wciąż najpopularniejsze. Ich zaletą jest duża elastyczność. Jeszcze innym rodzajem wiązania jest quick pull, czyli szybkie sznurówki. Cechują się konstrukcją składającą się z metalowych sznurków i specjalnego pokrętła. Jeżeli chodzi o mechanizmy quick pull i BOA, to możemy je jeszcze podzielić na jedno- i dwustrefowe. Lepszą stabilność zapewniają te drugie, jednak musimy za nie zapłacić więcej. Obejmują one zarówno górną, jak też dolną część buta, w przeciwieństwie do jednostrefowych, gdzie zapięcie jest tylko w górnym obszarze.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę