Buty snowboardowe dla dzieci

8 ofert

Weekend
darmowej dostawy

Sprawdź
Buty snowboardowe all mountain/freestyle dla dzieci Dreamscape Indy 300
Ostatnie sztuki
Buty snowboardowe all mountain/freestyle dla dzieci Dreamscape Indy 100
Ostatnie sztuki
 

Buty snowboardowe dla dzieci

Twój maluch zaczyna swoją przygodę ze snowboardem? A może już posiada podstawowe umiejętności i zdecydowaliście się na zakup sprzętu dla niego? Zaczynamy od butów snowboardowych dziecięcych, ponieważ to one są najważniejsze w całym wyposażeniu. Muszą być idealnie dopasowane do stopy, a także wygodne w zakładaniu i noszeniu. Ponadto ich rodzaj powinien odpowiadać stylowi jazdy małego ridera. W sklepie Decathlon znajdziesz buty snowboardowe dziecięce w wielu wariantach. Są wśród nich buty dla początkujących i bardziej zaawansowanych oraz doświadczonych riderów. Ponadto poszczególne modele różnią się twardością i rodzajem wiązania. Zwróciliśmy też uwagę na design. Wiemy, że jest on ważny dla dziecka. Każde chce mieć buty snowboardowe w swoim ulubionym kolorze i wzorze, który podoba mu się najbardziej. Połączyliśmy więc zaawansowaną technologię z modnym i różnorodnym wzornictwem.

Buty snowboardowe dziecięce dla początkujących

Buty snowboardowe dla dzieci różnią się twardością. W większości modeli flex jest niski, co oznacza, że but jest miękki. Taki lepiej dopasowuje się do stopy, jest wygodniejszy, a także pozwala na lepszą kontrolę nad deską. Z tego powodu na początek będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. To właśnie miękkie buty wybaczają nawet największe błędy, które popełniamy w dużych ilościach podczas nauki. Wraz z nabywaniem doświadczenia i kolejnych umiejętności, można wymieniać buty snowboardowe dziecięce na coraz twardsze. Usztywniają one lepiej stopę i zapewniają jej lepszą stabilność, co przydaje się podczas szybszej i bardziej agresywnej jazdy. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj zapięcia. Na rynku dostępne są klasyczne sznurowadła, system BOA i szybki system wiązania. Musimy wziąć pod uwagę, że maluch będzie chciał samodzielnie próbować zakładać buty, a być może nam będzie zależało, aby się tego nauczył. Sznurowadła trzeba mocno ściągać, ale są najpopularniejszą opcją. Jeżeli chodzi o system BOA, to zdecydowanie łatwiej jest przy jego pomocy zapiąć but, odbywa się to przy pomocy specjalnego pokrętła. Na początek lepiej zdecydować się na jednostrefowy system BOA.

Jaki rozmiar butów snowboardowych dla dzieci?

Rodzice nierzadko kupują większe buty snowboardowe, aby posłużyły maluchowi dłużej niż tylko jeden sezon. Jest to błędem, ponieważ mały rider ma w bucie za dużo luzu i noga nie jest właściwie usztywniona. Ruchy są mniej precyzyjne, a opanowanie deski zdecydowanie trudniejsze. Aby wybrać buty snowboardowe dziecięce w dobrym rozmiarze, musimy najpierw zmierzyć dziecku stopę. Najprostszy sposób to odrysowanie jej na kartce, a następnie zmierzenie linijką lub centymetrem. Do wyniku dodajemy 1-2 cm i gotowe. Następnie sprawdzamy w tabeli rozmiarów, który rozmiar odpowiada otrzymanemu wynikowi i takie buty snowboardowe dla dzieci kupujemy, nigdy większe lub mniejsze. Oprócz butów snowboardowych dziecięcych w naszym sklepie znajdziesz deski dla najmłodszych riderów, odzież snowboardową, kaski i gogle i inne przydatne akcesoria i dodatki.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę