Deski snowboardowe dla dzieci

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Deski snowboardowe dla dzieci

Twój maluch chciałby spróbować swoich sił na desce? A może już mieliście okazję wspólnie spędzić czas na stoku i teraz chciałbyś zrobić mu prezent? Sprawdź naszą ofertę desek snowboardowych dla dzieci, wśród których są modele dla kilkulatków, a także dla nastolatków. Posiadamy deski różnego rodzaju, więc bez problemu wybierzesz tę właściwą, która najlepiej odpowiada doświadczeniu, umiejętnościom i preferencjom młodego ridera. Kiedy właściwie najlepiej zacząć przygodę ze snowboardem? Tak naprawdę stosujemy podobną zasadę, jak przy nartach. Przede wszystkim dziecko musi już stabilnie chodzić, potrafić panować nad swoimi ruchami i je koordynować. Ponadto musi wykazywać chęć nauki. Im wcześniej zaczniemy, tym większa szansa, że szybko opanuje technikę jazdy. Deski snowboardowe dla dzieci są przystosowane do jazdy już nawet dla 3–4 latka. Przyjmuje się jednak, że optymalnym wiekiem na rozpoczęcie nauki to 6 lat. Wszystko jednak zależy od dziecka i do każdej sytuacji zawsze podchodzimy indywidualnie.

Jaka deska snowboardowa dla dzieci?

Deski snowboardowe dla dzieci możemy podzielić na kilka rodzajów w zależności od ich budowy, parametrów i przeznaczenia. Najbardziej uniwersalnymi i najczęściej polecanymi dla maluchów deskami są modele all mountain. Możemy na niej jeździć przodem i tyłem, jest deską symetryczną i łatwą w prowadzeniu. Wyróżnia się też bardzo dobrą elastycznością, przez co łatwo przechodzi przez nierówności terenu. Możemy na niej jeździć zarówno po przygotowanych stokach, jak również po bardziej dzikich terenach. Jeżeli Twoje dziecko już opanowało podstawową technikę jazdy na snowboardzie i chciałoby nauczyć się kilku trików, to sięgnijcie po deskę snowboardową dla dzieci freestyle. Poznamy ją po dużej szerokości i stosunkowo niewielkiej długości. Jeszcze innym rodzajem jest deska freeridowa. Zbliżona jest do deski freestylowej, jednak jest od niej dłuższa, węższa i bardziej wcięta. Podobnie jak deska all mountain nadaje się do jazdy w każdych warunkach.

Podstawowe parametry desek snowboardowych dla dzieci

Co w sposób szczególny powinno zwrócić Twoją uwagę przy wyborze deski snowboardowej dla dzieci? Na pewno będzie to jej długość, którą zawsze dopasowujemy do wzrostu. Jaka jest zasada? Do obliczenia wykorzystaj następujący wzór: długość deski = (waga dziecka - 20) + 100Nie bez znaczenia jest też jej szerokość. W tym przypadku z kolei kierujemy się wielkością buta. Im maluch ma większą stopę, tym deska powinna być szersza. Kolejny kluczowy parametr to flex, czyli twardość. Dla młodych riderów odgrywa kluczową rolę. Im deska jest bardziej elastyczna, tym łatwiej się na niej poruszać, a także sprawniej przechodzi przez wszelkie nierówności, możemy uznać, że „wybacza” więcej. Twarda deska wymaga znacznie więcej umiejętności, a więc pozostawiamy jej wybór już doświadczonym riderom. Na pewno jej dużą zaletą jest szybkość jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą desek snowboardowych dla dzieci. Znajdziesz w niej różne modele desek zaprojektowane z myślą o najmłodszych.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę