Ochraniacze krocza, suspensory

(3)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Suspensor na ostrą walkę na ringu

Boks jest sportem kontaktowym, przez co zawodnicy narażeni są na uszkodzenia różnych części ciała. Podstawowy ekwipunek boksera, mający na celu zapewnienie ochrony, to kask bokserski, ochraniacz na zęby oraz suspensor. Ten ostatni jest niewidoczny, ponieważ zakłada się go pod spodenki bokserskie. Zapewnia ochronę krocza, czyli szczególnie wrażliwego miejsca ciała, szczególnie u mężczyzn. Niektórzy traktują go jako dodatek do podstawowego wyposażenia ochronnego, jednak nikt nie chciałby przyjąć silnego ciosu w krocze, a na ringu często nie da się tego uniknąć.

Suspensor, czyli ochraniacz krocza

Suspensor chroni krocze. To ochraniacz, który amortyzuje uderzenia, a tym samym ogranicza ryzyko kontuzji, urazu czy poważnego uszkodzenia ciała. Znalazł zastosowanie w wielu sportach walki – w boksie, MMA, Muay Thai czy krav madze. Musi być dobrze dopasowany do ciała, a także wykonany z odpowiednich materiałów, co przekłada się na wygodę jego noszenia i komfort zawodnika. Ważne, aby przez cały czas trwania walki pozostawał na swojej pozycji, nie ograniczając ruchów boksera.

Suspensor damski i męski

Znalazł swoje zastosowanie w boksie damskim i męskim. Anatomiczna budowa ciała kobiet i mężczyzn jest różna, dlategorównież suspenory przeznaczone dla obu płci różnią się budową, aby można było je odpowiednio dopasować do ciała.Suspensor męski jest bardziej wypukły, ale w obu przypadkach wykorzystuje się te same materiały oraz pasy stabilizujące.Ochraniacz krocza występuje też w kilku rozmiarach – zawsze wybieraj ten, który odpowiada Twojej budowie, nigdy za dużyani za mały.

Do produkcji suspensorów wykorzystuje się m.in. tworzywa sztuczne. Środkowy element (miska) wykonany jest najczęściej z plastiku, z kolei wierzchnia warstwa ochraniacza z bawełny lub również z materiału syntetycznego. Dla lepszego dopasowania stosuje się dodatek elastyny. Pasy muszą być odpowiednio rozciągliwe. W niektórych modelach znajdziemy dodatkowo zapięcie na rzep.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę