Worki stojące, gruszki bokserskie

12 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Boxing machine dla dzieci Outshock 100
Sportowe prezenty
 

Gruszki bokserskie i worki bokserskie stojące

Trenuj szybkość, celność, siłę i precyzję. Uzupełnij swój trening kondycyjny o ciekawe ćwiczenia zaczerpnięte z treningu bokserskiego. Jeżeli szukasz sprzętu do swojej domowej siłowni czy strefy bokserskiej we własnych czterech kątach, to gruszka bokserska będzie doskonałym dopełnieniem całości. Jest to rodzaj worka treningowego, który charakteryzuje się specyficznym kształtem oraz znacznie mniejszymi rozmiarami niż klasyczny worek treningowy. Trening z gruszką skoncentrowany jest przede wszystkim na szybkości i płynności ciosów, a także koordynacji ręka-oko.

Rodzaje gruszki bokserskiej

Typowe gruszki bokserskie przeznaczone są do zawieszenia pod sufitem. Mocuje się je z wykorzystaniem specjalnych haków montażowych. Alternatywą dla nich są stojące gruszki bokserskie. Worek umieszczony jest na bardzo mocnej sprężynie, przymocowanej do solidnej podstawy z wypełnieniem w celu nadania jej odpowiednio dużej wagi. Stojące gruszki bokserskie mają regulowaną wysokość, a więc można je dostosować do indywidualnych potrzeb oraz wzrostu, co pozwala na trening na jednym worku kilku osób o różnych umiejętnościach, wzroście i poziomie zaawansowania. Wybór odpowiedniej gruszki zależy od możliwości montażowych. W przypadku wiszących gruszek musisz poświęcić więcej czasu na ich montaż, ale zajmują one mniej miejsca. Stojące gruszki bokserskie są z kolei bardziej mobilne i możesz zacząć trening praktycznie od razu po zakupie.

Inne worki bokserskie stojące

Worki treningowe kojarzą się zazwyczaj z wiszącym sprzętem treningowym. W ofercie sklepu Decathlon dostępny jest ichstojący wariant. Worki o różnym kształcie (mniejsze i większe) umieszczono na mocnym słupie połączonym z podstawą donapełnienia wodą lub piaskiem. Worki bokserskie stojące przeznaczone są do ćwiczeń zarówno ciosów, jak i kopnięć. Wprzeciwieństwie do gruszek bokserskich ich głównym przeznaczeniem jest trening techniczny.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę