Owijki do rakiet do squasha

11 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Owijka wierzchnia Opfeel Tacky x3
PERFLY Owijka wierzchnia Opfeel Tacky x3

19,99 zł 6,66 zł/pce

(3)
Dostawa za 2 dni
Owijka do squasha Opfeel Tacky
Owijka do squasha Opfeel Absorb x2
Najlepiej oceniany
 

Owijka rakiety do squasha - rodzaj bazowy i wierzchni

Rozróżniamy dwa rodzaje owijek do rakiet. Pierwszym z nich jest tzw. owijka bazowa. Jest ona nakładana jako pierwsza, bezpośrednio na rękojeść rakiety. Stanowi ona dosyć grubą warstwę, która z jednej strony posiada taśmę klejącą. Jest także wyposażona w perforację, czyli specjalne dziurki odprowadzające pot i wilgoć. Ma ona zazwyczaj około 2 milimetrów grubości i jest grubsza od owijki wierzchniej. W ten rodzaj owijki wyposażone są wszystkie nowe rakiety tenisowe.

Drugim typem jest owijka wierzchnia, zwana również zewnętrzną. Nakładana jest ona na owijkę bazową. Jej grubość wynosi około 0,6 milimetra. Pełni ona kilka funkcji. Jej zadaniem jest ochrona owijki bazowej, a także zapewnienie lepszego trzymania rakiety oraz jej czucia, co ma przełożyć się na precyzję uderzenia. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów owijek zewnętrznych, które występują w różnych kolorach. Bardzo szybko ulegają one przetarciu lub zabrudzeniu, więc zalecana jest ich częsta wymiana.

Jak wymienić owijkę w rakiecie?

Bardzo ważną umiejętnością jest wymiana owijki rakiet squashowych. Proces ten przebiega tak samo w przypadku obu rodzajów. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich pozostałości starej owijki. Należy to zrobić jak najdokładniej. Następnie należy usunąć warstwę ochronną, która zabezpiecza wierzchnią stronę nowej owijki. Kolejnym etapem jest usunięcie około 25 cm zabezpieczających stronę z klejem. Owijanie rozpoczynamy od strony owijki, która ma stożkowy kształt. Kierunek, w którym będzie przebiegać, zależy od tego, czy osoba jest prawo, czy leworęczna. Ważne jest owijanie w odpowiednim kierunku.

Owijaną rakietę należy opierać o nogę lub biodro. Jedną ręką należy trzymać owijkę, a drugą obracać rakietę. Warstwy owijki powinny nachodzić na siebie co 1-2 mm, jednak w zależności od preferencji można wykonać również grubszy trzonek. Po dotarciu do końca trzonka można za pomocą długopisu wykonać obrys rękojeści w miejscu, gdzie chcemy przeciąć owijkę. Następnie należy wykonać cięcie wzdłuż wykonanej linii. Kolejny krok to zabezpieczenie owijki taśmą, która znajduje się w zestawie.

Czym powinna charakteryzować się dobra owijka na rakietę?

Podstawową cechą owijek do squasha, tenisa lub badmintona jest przyczepność. Musi być ona wykonana z materiałów, dzięki którym nie wyślizguje się z dłoni. Powinna być ona także na tyle miękka, aby chwyt był jak najbardziej komfortowy. Zadaniem owijki jest również skuteczne odprowadzanie potu i wilgoci. Musi być ona także odporna na ścieranie. Wszystkie te cechy wpływają na czucie rakiety i zapewniają najwyższy komfort gry.

Duży wybór owijek do rakiet squashowych można znaleźć w ofercie sklepów Decathlon. Posiadamy wysokiej jakości owijki bazowe i zewnętrzne takich marek jak Perfly, Karakal czy Dunlop. Jeżeli potrzebujesz wymiany owijki, przyjdź do jednego z naszych stacjonarnych punktów lub odwiedź stronę internetową i skorzystaj z możliwości zakupów online. Największy wybór akcesoriów do squasha znajdziesz w sklepach sieci Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę