Okulary ochronne

Okulary strzeleckie ochronne

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Okulary strzeleckie ochronne. Skuteczna ochrona w obliczu wzmożonego ryzyka uszkodzenia wzroku

Wzrok to zmysł, który jest nam potrzebny do poznawania świata, oceny otoczenia, komunikowania się z innymi osobami i normalnego funkcjonowania. Podczas strzelania oczy narażone są na niekorzystny wpływ wielu czynników, wzrasta ryzyko uszkodzenia tego narządu. Każdy strzelec, zarówno strzelający z broni palnej i pneumatycznej, jak również w trakcie gry ASG powinien posiadać okulary strzeleckie ochronne. Są one w stanie zapobiec skutkom niekontrolowanych oraz niezależnych od nas sytuacji i zdarzeń.

Przed czym chronią okulary strzeleckie ochronne?

Istnieje ryzyko, że podczas strzału dojdzie do odbicia się pocisku lub jego elementu od celu i tym samym do jego powrotu w kierunku strzelca. Nazywamy to tzw. rykoszetowaniem. To zjawisko jest trudno przewidzieć, a jednym ze skutków jest uszkodzenie narządu wzroku. Okulary strzeleckie ochronne minimalizują skutki działania gorących gazów prochowych. Mogą one po opuszczeniu lufy nagle zmienić swój kierunek na skutek np. powiewu wiatru. Okulary strzeleckie ochronne należy nosić również ze względu na zagrożenie uderzeniem gorącą łuską. Istnieją przypadki, kiedy odskakuje do tyłu, co się zdarza np. po odbiciu się od przeszkody. Zdarzają się ponadto sytuacje, kiedy dochodzi do eksplozji broni. Na urazy narażone jest wtedy całe ciało, również oczy. Ustawiając się do strzały, broń znajduje się na wysokości oczu, często w bardzo bliskiej odległości. To właśnie one narażone są na największy uraz.

Specyfika okularów strzeleckich ochronnych

Okulary strzeleckie ochronne wyposażone są w szkła o ponadprzeciętnej wytrzymałości na uderzenia. Spełniają normę EN 166, co potwierdza ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki zabudowanemu kształtowi zapewniają bardzo dobre pole widzenia. Zauszniki są często wykończone w taki sposób, aby możliwe było noszenie również słuchawek. W ofercie Decathlon dostępne są m.in. okulary strzeleckie ochronne z wymiennymi szkłami, które różnią się kolorem i tym samym można je precyzyjniej dopasować do panujących warunków.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę