Tarcze strzeleckie

26 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
100 tarcz pistoletowych 10 m Kruger 10 x 10 cm
Najlepiej oceniany
KRUGER 100 tarcz pistoletowych 10 m Kruger 10 x 10 cm

24,99 zł 0,25 zł/pce

(1)
U Ciebie za 2 dni
20 tarcz C50 55 X 52 cm beż
KRUGER 20 tarcz C50 55 X 52 cm beż

69,99 zł 3,50 zł/pce

U Ciebie za 2 dni
100 tarcz rekreacyjnych Kruger 14 x 14 cm
Najlepiej oceniany
KRUGER 100 tarcz rekreacyjnych Kruger 14 x 14 cm

29,99 zł 2,14 zł/pce

(2)
U Ciebie za 2 dni
 

Tarcze strzeleckie. Trenuj cel i precyzję!

Zaczyna się od strzelania do puszek, ale później nadchodzi moment, kiedy to już nie wystarcza. Wtedy sięgamy po tarcze strzeleckie, które znacznie lepiej sprawdzają się w ćwiczeniu celności. To dzięki nim możemy rozwijać swoje umiejętności i testować nowe techniki strzeleckie. Tarcze strzeleckie są wykorzystywane przez zawodowców i amatorów. Wyróżniamy ich różne rodzaje, które wybieramy w zależności od broni, z jakiej strzelamy, a także naszych umiejętności. Dużą ich zaletą jest możliwość oceny własnych postępów, a to mocno motywuje do kolejnych, może jeszcze częstszych treningów.

Rodzaje tarczy strzeleckiej

Tarcze strzeleckie mogą być papierowe lub kartonowe. Różnią się też rozmiarami, o wyborze których decyduje odległość i broń, z jakiej strzelamy. Jeśli używamy karabinka pneumatycznego, to optymalnym wyborem będzie tarcza kwadratowa o boku 45,5 cm i średnicy czarnego pola 30,5 cm. Na środku znajduje się biała kropka, której średnica wynosi 0,5 cm. W takim przypadku strzelamy z odległości 10 metrów. Jeżeli planujemy strzelać z większej odległości, np. 25 metrów, to lepiej sprawdzą się tarcze strzeleckie o średnicy 60 cm. Na zewnątrz możemy spróbować strzałów do zdecydowanie większych tarcz, a mianowicie o średnicy np. 80 cm. Są również większe modele, które znalazły swoje zastosowanie w strzelaniu już z bardzo dużych dystansów. W ofercie sklepu Decathlon dostępne są tarcze strzeleckie, spełniające wymogi zawodnicze. Można więc z nich korzystać do celów amatorskich lub również w trakcie treningów.

Stojaki na tarcze strzeleckie

Tarcze strzeleckie muszą być ustawione w odpowiedni sposób i mieć zapewnioną stabilność. Montujemy je na specjalnych stojakach. Przykładem jest stojak ze specjalnym pojemnikiem umożliwiającym odzyskiwanie ołowianej amunicji. Ma to znaczenie dla ochrony środowiska. Innym rodzajem jest stojak metalowy, składany z systemem zerowania, bardzo stabilny, wyposażony w cztery nóżki i niezwykle mobilny, można go złożyć i zabrać w teren.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę