Długie i krótkie pianki surfingowe

126 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Krótka pianka surfingowa męska Olaian 500 z neoprenu stretch
Ostatnie sztuki
OLAIAN Krótka pianka surfingowa męska Olaian 500 z neoprenu stretch

159,99 zł 189,99 zł - 30,00 zł

(7)
Dostawa za 2 dni
Krótka pianka surfingowa damska Olaian 500 Waku krótki rękaw
Ostatnie sztuki
OLAIAN Krótka pianka surfingowa damska Olaian 500 Waku krótki rękaw

159,99 zł 189,99 zł - 30,00 zł

(7)
Dostawa za 2 dni
 

Pianki surfingowe na każdy klimat

Po co Ci właściwie pianka surfingowa? To ona odpowiada za Twój komfort termiczny, jak również zapobiega wyziębieniu organizmu. Dzięki niej możesz cieszyć się z uprawiania tej aktywności prawie przez cały rok. Ponadto występuje w różnych wariantach, więc możesz wybrać tę odpowiednią, dopasowując ją do klimatu oraz temperatury wody i powietrza w miejscu, w którym surfujesz. Niektórzy korzystają z fal możliwie jak najdłużej, przedłużając swój sezon o wiosnę i jesień. Inni z kolei uprawiają ten sport typowo rekreacyjnie, tylko podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze. Każdemu jednak potrzebna jest pianka surfingowa.

Pianka surfingowa – długość i grubość

Ze względu na długość możemy wyróżnić kilka rodzajów pianek. Fullsuit to pianki z długimi rękawami i nogawkami. Mogą dodatkowo posiadać kołnierz, który przyda się szczególnie w chłodniejszych akwenach. Pianka surfingowa krótka posiada krótkie rękawy oraz nogawki. Sprawdzi się doskonale podczas surfowania latem, w gorące dni. Short Arm natomiast to pianki z długimi nogawkami, ale krótkimi rękawami. Polecamy je osobom, które chcą wcześniej zacząć sezon. Long Arm, najmniej popularne warianty, posiadają krótkie nogawki i długie rękawy.

Pianka surfingowa może być grubsza lub cieńsza. Im woda i powietrze są zimniejsze, tym pianka powinna być grubsza. Przy temperaturze wody 18-25°C polecamy pianki o grubości 2 mm. Jeżeli woda jest zimniejsza, ma 12-17°C, wybierz piankę o grubości 3/2 mm, a przy 8-11°C piankę 4/3 mm, 5/4 mm albo 6 mm. Oczywiście każdy z nas odczuwa temperaturę w inny sposób, więc Twoje preferencje również mają ogromne znaczenie.

To również ma znaczenie!

Grubość i długość to nie wszystko. Pianka surfingowa może mieć suwak na plecach lub klatce piersiowej. Pierwsza opcjajest wygodniejsza w zakładaniu. Zapięcie na klatce piersiowej jest mniej praktyczne, jednak zapewnia bardzo dobrąszczelność. Niektóre modele posiadają dodatkowo nakolanniki chroniące przed otarciami. Mankiety pianki powinny dobrzeprzylegać – w przeciwnym razie mogą się podwijać, zwiększając tym samym ilość wody, jaka przedostaje się pod ubranie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę