Długie i krótkie pianki surfingowe

125 ofert

Weekend
darmowej dostawy

Sprawdź
Pianka surfing 500 z neoprenu 4/3 mm dla dziecka
Ostatnie sztuki
OLAIAN Pianka surfing 500 z neoprenu 4/3 mm dla dziecka

199,99 zł 319,99 zł - 120,00 zł

(4)
Dostawa za 2 dni
Pianka surfingowa dla dzieci Quiksilver Prologue 4/3 mm
Ostatnie sztuki
QUIKSILVER Pianka surfingowa dla dzieci Quiksilver Prologue 4/3 mm

399,99 zł 559,99 zł - 160,00 zł

Dostawa za 2 dni
 

Pianki surfingowe na każdy klimat

Po co Ci właściwie pianka surfingowa? To ona odpowiada za Twój komfort termiczny, jak również zapobiega wyziębieniu organizmu. Dzięki niej możesz cieszyć się z uprawiania tej aktywności prawie przez cały rok. Ponadto występuje w różnych wariantach, więc możesz wybrać tę odpowiednią, dopasowując ją do klimatu oraz temperatury wody i powietrza w miejscu, w którym surfujesz. Niektórzy korzystają z fal możliwie jak najdłużej, przedłużając swój sezon o wiosnę i jesień. Inni z kolei uprawiają ten sport typowo rekreacyjnie, tylko podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze. Każdemu jednak potrzebna jest pianka surfingowa.

Pianka surfingowa – długość i grubość

Ze względu na długość możemy wyróżnić kilka rodzajów pianek. Fullsuit to pianki z długimi rękawami i nogawkami. Mogą dodatkowo posiadać kołnierz, który przyda się szczególnie w chłodniejszych akwenach. Pianka surfingowa krótka posiada krótkie rękawy oraz nogawki. Sprawdzi się doskonale podczas surfowania latem, w gorące dni. Short Arm natomiast to pianki z długimi nogawkami, ale krótkimi rękawami. Polecamy je osobom, które chcą wcześniej zacząć sezon. Long Arm, najmniej popularne warianty, posiadają krótkie nogawki i długie rękawy.

Pianka surfingowa może być grubsza lub cieńsza. Im woda i powietrze są zimniejsze, tym pianka powinna być grubsza. Przy temperaturze wody 18-25°C polecamy pianki o grubości 2 mm. Jeżeli woda jest zimniejsza, ma 12-17°C, wybierz piankę o grubości 3/2 mm, a przy 8-11°C piankę 4/3 mm, 5/4 mm albo 6 mm. Oczywiście każdy z nas odczuwa temperaturę w inny sposób, więc Twoje preferencje również mają ogromne znaczenie.

To również ma znaczenie!

Grubość i długość to nie wszystko. Pianka surfingowa może mieć suwak na plecach lub klatce piersiowej. Pierwsza opcjajest wygodniejsza w zakładaniu. Zapięcie na klatce piersiowej jest mniej praktyczne, jednak zapewnia bardzo dobrąszczelność. Niektóre modele posiadają dodatkowo nakolanniki chroniące przed otarciami. Mankiety pianki powinny dobrzeprzylegać – w przeciwnym razie mogą się podwijać, zwiększając tym samym ilość wody, jaka przedostaje się pod ubranie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę