Bluzy szermiercze

12 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Plastron do szermierki 800N
Najlepiej oceniany
FENC'IT Plastron do szermierki 800N

479,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Koszulka treningowa
Najniższa cena
FENC'IT Koszulka treningowa

94,99 zł

U Ciebie za 11 dni
 

Bluza szermiercza – skuteczna ochrona

Szermierka jest sportem, który wymaga noszenia odpowiedniego stroju. Wynika to nie tylko z tradycji oraz ustalonych zasad, ale też z ryzyka ewentualnego zranienia przeciwnika podczas walki. To powoduje, iż ubranie musi być wykonane z bardzo wytrzymałych i solidnych materiałów. Do podstawowego wyposażenia szermierza należy bluza szermiercza. Osłania ona górne partie ciała, cały tułów zawodnika. Jest używana zarówno podczas treningów, jak też sparingów i profesjonalnych zawodów. Jej uzupełnieniem są spodnie i plastrony.

Czym charakteryzuje się dobra bluza do szermierki?

Podobnie jak cały strój, bluza szermiercza jest koloru białego. To charakterystyczna cecha ubioru szermierza. Wyjątek stanowią buty, rękawice i maska, które mogą być w innym kolorze. Bluza do szermierki ma zawsze długi rękaw, w związku z czym chroni nie tylko klatkę piersiową i plecy, ale również ręce. Wykonana jest z grubego materiału, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Większość modeli posiada też suwak ułatwiający zapinanie i rozpinanie w rękawicy szermierczej.

Szyja jest chroniona podwójnym materiałem. Przy mankietach mogą znajdować się ściągacze, dzięki którym zakładanie bluzy jest łatwiejsze. Każda bluza szermiercza jest z przodu wydłużona, zakrywając tym samym podbrzusze.

Bluza do szermierki powinna być dobrze dopasowana, ale nie może ograniczać ruchów zawodnika. Sprzyja temu m.in. elastyczny materiał, dzięki któremu bez najmniejszego oporu można się w stroju poruszać. Sprawdź dostępne w sklepie Decathlon jeszcze inne elementy stroju szermierczego.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę