Buty Zumba

Podkategorie

Cofnij do Zumba
Brak wyników
 

Buty Zumba

Dbając o komfort i bezpieczeństwo podczas treningów Zumby, warto zadbać nie tylko o odpowiednią odzież sportową, ale też obuwie. Buty do Zumby doskonale sprawdzają się nie tylko podczas zajęć fitness w latynoskich klimatach, ale też można je wykorzystać podczas treningu na siłowni, zajęć fitness czy innych tanecznych, biegania czy podczas innych aktywności fizycznych. Można je także wykorzystywać na co dzień, podczas wypraw do lasu czy wypadów poza miasto.Dobór odpowiednich butów do Zumby jest niezwykle ważny. Zajęcia te są niezwykle wymagające, dynamiczne i intensywne. W ich trakcie stopy wykonują kawał ciężkiej pracy. Dobierając odpowiedniej jakości obuwie warto zwrócić uwagę na ich jakość i konstrukcję – dobrze dopasowane pozwalają zapobiec kontuzjom i cieszyć się uczuciem pływania po parkiecie. W ofercie Decathlon znajduje się szeroki wybór butów Zumba – wszystkie łączące wysoką jakość wykonania i niepowtarzalny design.

Jak wybrać odpowiednie buty do Zumby??

Dobrze dopasowane buty do Zumby muszą spełniać kilka warunków. W pierwszej kolejności warto postawić na modele, które skutecznie stabilizują kostkę. Odpowiednio zabudowane pozwalają znacznie zminimalizować ryzyko kontuzji – a warto pamiętać, że w tak intensywnym sporcie, jakim jest Zumba, dość łatwo o ich wystąpienie. Dobrym wyborem są także modele z nieco pogrubioną podeszwą i wyraźnym bieżnikiem. Taka konstrukcja pozwala wyeliminować ryzyko poślizgnięcia – działa bowiem antypoślizgowo. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zumbą mogą postawić na modele przeznaczone do biegania. Są one bowiem dopasowane do wykonywania przez stopę gwałtownych ruchów i dużego nacisku. Warto jednak pamiętać, że na zajęcia fitness obuwie musi być czyste – nie może być jednocześnie użytkowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Warto zadbać również o odpowiednią ich pielęgnację po treningu – warto pozostawić je do wyschnięcia i odparowania, dzięki czemu na dłużej zachowają swój kształt..

Co warto wiedzieć o butach do Zumby?

Buty do Zumby wyróżniają się nie tylko odpowiednią budową, ale też niepowtarzalnym designem. Tak jak wszystkie elementy stroju sportowego są niezwykle kolorowe i doskonale dopasowują się zarówno do spodni, jak i legginsów. Są niezwykle lekkie i komfortowe. Dużą popularnością cieszą się modele siateczkowe – skutecznie odprowadzają one nadmiar ciepła i wilgoci, a tym samym sprawiają, że nawet podczas intensywnego treningu stopy nie pocą się. Część modeli jest wzbogacona o jony srebra – odpowiadają one za wyeliminowanie przykrego zapachu, co dodatkowo zwiększa komfort ich użytkowania.Wybierając odpowiednie obuwie do Zumby w Decathlon warto zwrócić uwagę na jego rozmiar – nie mogą być zbyt mocno dopasowane, gdyż utrudnią komfortowe wykonywanie kroków, a tym samym będą powodować odciski. Jeśli chodzi o kolorystykę, to z uwagi na fakt, iż Zumba to kolorowy sport, każde będą idealnie pasować do każdego stroju. Im więcej kolorów tym lepiej – z takim modelem energia podczas zajęć gwarantowana.Sprawdź, jakie modele butów do Zumby oferujemy i ciesz się komfortowymi warunkami podczas zajęć!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę