Wstążki gimnastyczne 4 oferty

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Wstążka do gimnastyki artystycznej Domyos 6 m
Promo Week
DOMYOS Wstążka do gimnastyki artystycznej Domyos 6 m

59,99 zł 89,99 zł - 30 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Wstążki gimnastyczne - krótki opis i podstawowe dane

Wstążki dla gimnastyczek to specjalne akcesoria do urozmaicenia zajęć tańca, fitnessu, rytmiki i artystycznej odmiany ćwiczeń gimnastycznych. Ich przeznaczeniem są zarówno treningi jak i zawody. Składają się z lekkiej taśmy oraz rączki (wykonanego z włókna szklanego) kijka, który wyposażony jest w silikonowy uchwyt, czyli rączkę. Wymiary wstęg ustalane są w zależności wieku gimnastyczki. W dalszej części artykułu znajdziesz konkretne instrukcje dotyczące tego, jak dobrać odpowiednią wstęgę do wieku zawodniczki. Wstęgi to doskonały produkt, który stanowi świetny dodatek do trenowania rytmiki, tradycyjnego fitnessu a przede wszystkim gimnastyki artystycznej zarówno w domu jak i na dworze czy sali treningowej. Wstążka do ćwiczeń to także fantastyczna alternatywa dla klasycznych zajęć aerobiku. Odchodzi on nieco w zapomnienie, ponieważ zastępują go bardziej ciekawe w swej formie zajęcia fitnessowe. Coraz większą popularnością cieszą się nowe formy, takie jak Zumba, Tabata itp. oraz dawne sporty i tańce, jak na przykład balet i taniec ludowy. Osoby, które od lat uczęszczają na zajęcia do klubów fitnessowych i siłowni, często narzekają na nudę. Większość aktywności opiera się bowiem na podobnych ruchach i zasadach. Trenowanie tańca ze wstęgą to bardzo ciekawy i oryginalny sposób na spędzanie czasu wolnego. Być może i on kiedyś będzie równie znany jak wyżej wymienione aktywności fizyczne.

Jak dobrać odpowiednią długość wstążki do gimnastyki artystycznej?

Ten parametr wstęgi we wspomnianej wyżej dyscyplinie sportowej, odpowiada kategorii wiekowej zawodniczki. Gimnastyczki w wieku do jedenastu lat powinny posiadać wstążkę o długości czterech metrów. Zawodniczki w przedziale wiekowym od jedenastu lat w górę trenują przy użyciu wstęgi składającej się sześciu metrów materiału. Jeśli zawodniczka preferuje model o długości pięć metrów, może skrócić wstążkę sześciometrową o jeden metr i stosować ją do trenowania na etapie przejściowym. W takim przypadku należy przyciąć ją do odpowiedniej długości i zabezpieczyć końcówkę, zszywając ją. Francuska Federacja Gimnastyczna dopuszcza bowiem stosowanie takich wymiarów dla gimnastyczek w wieku od czternastu do siedemnastu lat.

Sprawdź opinie naszych Klientów i Klientek na temat dostępnych w ofercie Decathlon produktów gimnastycznych

W ofercie sklepu internetowego Decathlon, znajdziesz wstęgi firmy Domyos, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas trenowania w domu jak i w różnego rodzaju placówkach dydaktycznych. Posiadamy modele sześciometrowe i czterometrowe, których dostępność jest duża a cena przystępna. Nasze produkty dostają świetne opinie, które wystawiane są przez naszych Klientów i Klientki. Pięć na pięć gwiazdek mówi samo o sobie. Wstęgi chwalone są ze względu na ich lekkość, dobrą jakość materiału, oraz obrotową końcówkę. Czym zasłużyła sobie owa obrotowa końcówka, by zostać wymienioną w opinii? Otóż sprawia ona, że wstęga nie zwija się w rulon podczas trenowania.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę