Stoły i akcesoria do tenisa stołowego 3 oferty

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
 

Kiedy siatka do ping ponga jest niezbędna?

Tenis to sport, który zebrał wokół siebie szerokie grono zwolenników. Doskonale pamiętamy go z dzieciństwa, a w szczególności z lekcji wychowania fizycznego w szkole. Popularnością cieszy się zarówno wariant ziemny, jak i ten, w którym odbijamy piłeczkę od płaskiej powierzchni znajdującej się prawie metr nad ziemią. Warto dodać, że tenis stołowy lubił prawie każdy. Rywalizacja dwóch osób, nieskomplikowane zasady i możliwość poprawienia swojej koordynacji ruchowej poprzez wykonywanie efektownych odbić to właśnie coś, co zachwyca tak wielu. Dzisiaj ta dyscyplina nie cieszy się dużą popularnością, ale na pewno nie można powiedzieć, że odeszła do lamusa. Wciąż ma swoich zwolenników, a starcia profesjonalistów podziwiane są przez wielu.

Jeżeli zależy nam na rozgrywkach, to za każdym razem potrzebujemy stworzyć idealną wyprawkę, która pozwoli nam cieszyć się ulubionym sportem. W przypadku tenisa wcale nie musimy poczynić wielkich zakupów. To zaledwie kilka produktów, które są absolutną podstawą. Jeżeli chodzi o tenis stołowy, to wyróżnia się on tym, że dwóch graczy mierzy się ze sobą podczas rozgrywki stojąc naprzeciw siebie. Do zdobywania punktów używają paletek i piłeczek, a przez środek stołu rozciągnięta jest siatka.

Chociaż pozornie wydaje się, że jest to prosta dyscyplina, to jednak z czasem można się przekonać, że to tylko pozory. Liczy się szybkość i wiedza dotycząca tego, jak reagować na poszczególne odbicia piłki serwowanej w naszą stronę przez przeciwnika. Pojawiają się jednak pytania dotyczące tego, czy siatka odkrywa w tej dyscyplinie sportowej szczególne znaczenie oraz czy można się bez niej obyć. Okazuje się, że jest niezwykle potrzebna i ma znacznie w przypadku zdobywania punktów. Gracze muszą wiedzieć, kiedy piłka nie powinna jej dotknąć. Na przykład jeżeli dzieje się to podczas serwisu, to mówimy tutaj o necie. Nie oznacza to jednak utraty jednego z punktów.

Siatka do tenisa stołowego - co warto wiedzieć? Dane techniczne produktu, najwyższa jakość i najlepsze opinie

Na samym początku warto wspomnieć, że wspomniany rodzaj dyscypliny uprawia się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Mówimy więc o tym, że rozgrywki prowadzone są indoor, jak i outdoor. Czy ma to jednak jakieś szczególne znaczenie? Jak najbardziej! W tym przypadku należy mieć na uwadze, że kupowany asortyment musi być między innymi znacznie trwalszy, aby poradził sobie w przypadku gorszych warunków pogodowych. Przykładem będzie deszcz, wiatr, czy po prostu częsta ekspozycja na słońce. Dlatego użytkownik powinien zwrócić uwagę na dane techniczne konkretnych akcesoriów przed ich zakupem. Ważna jest między innymi specyfikacja, jaką wyróżnia się sprzęt. Opis produktu będzie zawierał najważniejsze informacje, które pomogą Ci zdecydować, czy mamy styczność z produktami odpowiednimi do użytku niekoniecznie pod zadaszeniem.

Łatwy montaż powinien być w tym przypadku podstawą. Mechanizm trudno jednak uznać za skomplikowany, a przyczepienie nowej siatki trwa zazwyczaj chwilę. W jakim celu ją instalujemy? Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Siatka do tenisa stołowego pełni podobną rolę co w siatkówce, kiedy odgradza od siebie przeciwników. Ci natomiast starają się zdobywać punkty, które będą zasilać ich konto. Podczas rozgrywki konieczne jest poznanie charakterystycznych zasad, aby wiedzieć, komu przysługuje punkt z racji dotknięcia siatki bądź też, w jakich momentach należy powtórzyć serwowanie.

Wybierając produkty znanych marek, masz większą pewność co do ich wytrzymałości i dobrej jakości. Aktualnie na rynku jest niezwykle duży wybór tego rodzaju sprzętu dlatego z łatwością możemy znaleźć najlepsze artykuły zgodne z naszymi potrzebami.

Decathlon posiada w ofercie szeroki wybór produktów niezbędnych do wykonywania ulubionych aktywności fizycznych. Poznaj bogaty asortyment wysokiej jakości i wybierz niezbędne akcesoria do gry. Kupisz je zarówno w sklepie online, jak i stacjonarnym. Każdy klient znajdzie tutaj takie produkty, które będą dla niego zadowalające. Przed zakupem warto sprawdzić, jaka długość siatki będzie w tym przypadku najlepsza. W razie wątpliwości warto poprosić o pomoc lub przeczytać dostępne na dole opinie. 

Jaka siatka do ping-ponga będzie najlepsza?

Ale jaki produkt najlepiej wybrać? Czy cena ma znaczenie? Przede wszystkim w ofercie naszego sklepu sportowego znajdziesz siatki z uchwytami, które pozwolą Ci na mocowanie ich do większości stołów (tyczy się to więc zarówno modeli jednoczęściowych, które zajmują nieco więcej miejsca, jak i tych, które w dowolnej chwili składamy na pół). Ze względu na to, że w tenisa można grać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, to zalecamy upewnić się, czy dane tworzywo będzie odpowiednie do kontaktu ze słońcem. W innym przypadku może dojść do jego nieodwracalnego uszkodzenia materiału, zazwyczaj poprzez jego pęknięcie, co będzie skutkowało koniecznością zakupu nowego produktu. Jeżeli interesują Cię profesjonalne rozgrywki, to warto wiedzieć, jakie wymiary ma klasyczny blat. Będzie to 274 cm długości oraz 152,5 cm szerokości. Znajduje się on na wysokości poniżej 1 m, a dokładnie jest to 76 cm.

Po zakupie siatki do ping ponga warto dowiedzieć się, jak odpowiednio ją zamontować, dzięki czemu będzie gotowa do użytkowania w zaledwie jedną chwilę. Poszczególne informacje można znaleźć w instrukcjach dołączonych przez producentów do kupowanych akcesoriów. Należy również upewnić się co do odpowiedniego napięcia siatki. Ważne, aby zamocować ją w odpowiedni sposób do blatu, dzięki czemu podczas rozgrywki pozostanie na swoim miejscu nienaruszona nawet w momencie, kiedy zahaczy o nią piłka. Najczęściej zawodnicy sprawdzają przed rozpoczęciem zmagań, czy rzeczywiście wszystkie elementy są stabilne, a warunki odpowiednie (na przykład nie jest potrzebny serwis poszczególnych elementów).

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę