Stuptuty 35 ofert

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
stuptuty quagmire canvas gaiters M
Koniec serii
SEA TO SUMMIT stuptuty quagmire canvas gaiters M

199,99 zł 229,99 zł - 30 zł

U Ciebie za 2 dni
stuptuty quagmire canvas gaiters
Koniec serii
SEA TO SUMMIT stuptuty quagmire canvas gaiters

199,99 zł 229,99 zł - 30 zł

U Ciebie za 2 dni
Stuptuty turystyczne Lhotse

Stuptuty zatrzymają wszystko!

Ich nazwa została zaczerpnięta z języka francuskiego, a dokładnie od dwóch słów „stop tout”, które oznaczają „zatrzymaj wszystko”. Stuptuty to ochraniacze, które są przede wszystkim znane turystom i alpinistom, którym znudziły się łatwe szlaki i którzy podejmują się coraz to większych wyzwań, bez względu na pogodę. Zakładamy je na nogi, a dokładnie na buty oraz spodnie. Ich zadaniem jest ochrona przed przedostawaniem się do butów wody i śniegu oraz zabrudzeń i kamieni. Sprawdzą się więc w turystyce w każdych warunkach. Wyróżnić możemy też stuptupy biegowe, które są coraz popularniejsze wśród biegaczy amatorów i doświadczonych maratończyków. Sprawdzają się przede wszystkim podczas biegów górskich.

Kiedy zakładamy stuptuty?

Skoro chronią przed śniegiem i zapobiegają jego przedostawaniu się do butów, to zapewne używać ich będziemy zimą. O tej porze roku, kiedy wybieramy się w górską wędrówkę lub też planujemy pobiegać w trudniejszych warunkach, stuptuty na pewno nam się przydadzą. Zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele długie. Na uwagę zasługują stuptuty wykonane z membrany, czyli materiału, który wyróżnia się wysokim poziomem wodoodporności i jednocześnie oddychalności. Oznacza to, że skutecznie chroni przed przenikaniem wody i ułatwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Jeżeli planujemy biegi i górskie wędrówki latem, możemy zdecydować się na stuptuty krótkie. Mają one inną konstrukcję, która przystosowana jest do noszenia ich w cieplejsze dni. Takie stuptuty biegowe warto jest mieć na wyposażeniu, jeżeli uprawiasz biegi górskie czy też jesteś fanem letnich wędrówek po górach.

Sposób zapinania

Stuptuty powinny być bardzo dobrze dopasowane do nogi, ale przy tym zapewniać swobodę ruchów. Są modele zapinane na zamek błyskawiczny, dzięki któremu szybko założymy ochraniacz, zapewniając sobie wysoki poziom szczelności. Rzepy z kolei umożliwiają lepsze dopasowanie, szczególnie jeżeli znajdują się w kilku miejscach.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę