Wędrówki po śniegu

279 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Buty zimowe damskie, CMP Nietos
 

Wędrówki po śniegu w górach – biały trekking

Górskim wędrówkom sprzyja przede wszystkim wiosna i lato. To czas, kiedy fala turystów napływa na południe polski i na górskie tereny w innych krajach Europy. Temperatura powietrza jest wtedy wyższa, nawet na szczytach może być ciepło i przyjemnie. Brak jest też opadów śniegu, który dla niektórych jest przeszkodą do wyjścia w góry. Jednak nie dla wszystkich! Czy są tu miłośnicy białego trekkingu? Czy zima nie powstrzyma Cię przed górską wyprawą? Świetnie, wędrówki po śniegu w górach są naprawdę fantastyczną przygodą, niektórzy uważają, że nawet większą niż w letnie słoneczne dni.

Wędrując po górach zimą i późną jesienią, warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nie lekceważ ostrzeżeń lawinowych i prognozowanych zmian pogody. Bądź przygotowany na deszcz, śnieg, kilkumetrowe zaspy śnieżne, zlodowacenia, niskie temperatury i mróz, ale również mocne słońce odbijające się od białego puchu.

Ciepło, sucho i wygodnie

Podczas górskich wędrówek po śniegu musimy chronić nasze ciało nie tylko przed wodą i wiatrem, lecz przede wszystkim przed wyziębieniem. Niekiedy ekstremalnie niskie temperatury potrafią nas skutecznie zniechęcić do kolejnej wyprawy. Aby tak się nie stało, postaw na odzież trekkingową przeznaczoną do wędrówek po górskich szlakach pokrytych śniegiem. Zaczynamy od podstaw, czyli koszulki, która najlepiej, kiedy będzie z długim rękawem. Musi być wykonana z materiałów skutecznie odprowadzających wilgoć i zapewniających komfort termiczny. Warto, by była wyposażona w panele wentylacyjne. Podczas wędrówki w niskich temperaturach niezawodny okazuje się zawsze polar turystyczny, który najskuteczniej chroni przed chłodem. Zwróć uwagę na spodnie trekkingowe, które muszą być wodoodporne i wykonane z tkanin odpornych na ścieranie. Niektóre z naszych modeli posiadają specjalne panele wzmacniające na kolanach, w związku z czym wykazują większą odporność na rozerwanie. Nie zapomnij o kurtce, która jest najbardziej zewnętrzną warstwą ubioru, i oczywiście o butach – wodoodpornych, z wysoką cholewką, ciepłych i z podeszwą o ostrym bieżniku.

Śnieg Ci niestraszny

Jak go pokonać i wyjść zwycięsko z walki ze stromymi podejściami i wysokimi zaspami? Decathlon ma dla Ciebie dwie opcje, najlepiej jest stosować je obie. Pierwsza z nich to rakiety śnieżne, które ułatwiają wędrówki po zaśnieżonych drogach. Drugą są kijki trekkingowe świetnie sprawdzające się przy podejściach o większym kącie nachylenia.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę