Karimaty, maty samopompujące

120 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Karimata do siedzenia NC1718 Nils Camp
Najniższa cena
Sofa dmuchana Royokamp
Mata samopompująca Spokey Air Mat
SPOKEY Mata samopompująca Spokey Air Mat

149,99 zł 189,99 zł - 40,00 zł

Mata samopompująca Spokey Fatty
Najlepiej oceniany
SPOKEY Mata samopompująca Spokey Fatty

144,99 zł 150,99 zł - 6,00 zł

(1)
 

Karimaty, materace, maty samopompujące – u nas wiele możliwości

Biwak, trekking czy outdoorowa wyprawa? Niezależnie, jaką formę wypoczynku wybierzesz oraz jaki kierunek obierzesz, musisz mieć nie tylko namiot trekkingowy, ale też wygodne miejsce do spania. Tak, nawet na biwaku, kiedy łóżko organizujesz sobie samodzielnie, możesz spać w komfortowych warunkach. Do wyboru masz kilka możliwości – materac samopompujący, karimatę bądź matę. Każda z tych propozycji sprawdzi się dobrze, jednak to od Twoich indywidualnych preferencji zależy, na czym spać Ci się będzie najlepiej.

Sen jest ważny, szczególnie podczas wymagających wypraw. To prawdziwa regeneracja dla organizmu, źródło siły i energii. Materac samopompujący, karimata i mata pomogą Ci utrzymać swoje ciało i organizm w dobrej formie, nawet po ciężkim dniu.

Tradycyjnie karimata

Jest powszechnie stosowana w świecie outdoorowym od długich lat. Można uznać, że to jedno z pierwszych „łóżek” miłośników trekkingu i biwakowania. Jest lekka i z powodzeniem można przypiąć ją do plecaka, nie jest dodatkowym obciążeniem dla naszych pleców i ramion – to jej duży atut. Co więcej, zapewnia komfort termiczny, który zależy od grubości karimaty, rodzaju pianki i konstrukcji karimaty. Rewolucją było zastosowanie po raz pierwszy pianki PE, potem doczekaliśmy się bardziej nowoczesnego rozwiązania – pianki EVA. Karimaty składają się z jednej, dwóch lub trzech warstw, a obecność folii aluminiowej zapewnia dodatkową izolację termiczną.

Nowocześnie materac samopompujący

Przez niektórych nazywany po prostu matą samopompującą jest połączeniem tradycyjnego materaca i karimaty. Cechuje się niską wagą karimaty i doskonalą izolacją termiczną standardowego materaca. Materac samopompujący zamknięty jest w pokrowcu. Otwierając zawór, uruchamiamy proces samoczynnego pompowania. Może się okazać, że konieczne będzie dopompowanie go ustami, aby uzyskać odpowiednią dla siebie twardość. To opcja, która na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nowości i zwolennikom wygody.

Nie wiesz, co wybrać? Przede wszystkim musisz uwzględnić swój cel podróży – czy jest to kemping lub pole namiotowe czy może planujesz aktywny wypoczynek w górach, codziennie w innym miejscu? W pierwszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie materac samopompujący bądź standardowy materac, który również znajdziesz w naszym sklepie, z kolei w drugim masz wybór – praktyczniejsza jednak będzie tradycyjna karimata.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę