Wędkarstwo morskie i surfcastingowe 605 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Osłona na palec
Promo Week
CAPERLAN Osłona na palec

19,99 zł 29,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni
Wędka morska SEACOAST-1 420 telesco
Promo Week
CAPERLAN Wędka morska SEACOAST-1 420 telesco

89,99 zł 99,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni
Podbierak dla dzieci Caperlan
Najniższa cena
Przynęta JIG BIASTOS 10 g różowa
5 konicznych przyponów strzałowych 0,25-0,57
CAPERLAN 5 konicznych przyponów strzałowych 0,25-0,57

29,99 zł 0,40 zł/m

U Ciebie za 2 dni
Ciężarek MAQUEREAU Gruszka
Promo Week
CAPERLAN Ciężarek MAQUEREAU Gruszka

14,99 zł 19,99 zł - 5 zł

U Ciebie za 2 dni
Przynęta JIG BIASTOS 60 G kiełb
CAPERLAN Przynęta JIG BIASTOS 60 G kiełb

39,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Ciężarek bezołowiowy
CAPERLAN Ciężarek bezołowiowy

14,99 zł 124,92 zł/kg

(1)
U Ciebie za 8 dni
Przynęta JIG BIASTOS SLOW 30 g różowa
 

Wędkarstwo morskie – łowisz z kutra?

Wędkarstwo morskie to przygoda, która za każdym razem smakuje jeszcze lepiej. Przekonuje się o tym coraz więcej wędkarzy, ponieważ połowy z kutra są coraz bardziej popularne. Zawsze Polska była znana z dużych i obfitych połowów, jednak obecnie mamy jeszcze większe możliwości, co zachęca do zasmakowania wędkowania w słonej wodzie. Wyprawa na ryby to przygoda pełna emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji i oczywiście bogata w doświadczenia. W polskim morzu możemy złowić m.in. dorodnego dorsza, który jest najpopularniejszą rybą w naszym Bałtyku. Interesuje Cię wędkarstwo morskie? Decathlon wyposaży Cię w solidny sprzęt!

Zestaw obowiązkowy

Chyba nie myślałeś, że wędkarstwo morskie to tylko połowy z siecią! Potrzebujesz wędki. Jeżeli marzy Ci się dorodny dorsz, musi być ona naprawdę solidna i mocna. Ryba jest silna i nie odpuści walki. Takie wędziska są bardzo wytrzymałe, często sztywne o szczytowej akcji. Charakteryzują się ciężarem wyrzutu od 100 do 300 g, a długość wędki oscyluje w granicach od 2,1 do 2,4 m.

Wędkarstwo morskie wymaga posiadania również kołowrotka. Przy połowie z kutra kluczowe znaczenie ma szybkość zwijania. Jeżeli kupujesz ciężki zestaw, wybierz kołowrotek w rozmiarze od 6000. Przy finezyjnych zestawach sprawdzają się odpowiednio modele od 4000 do 6000. Pamiętaj o tym, aby kołowrotek był odporny na słoną wodę i posiadał mocną przekładnię, ponieważ będzie pracował w trudnych warunkach. Wyposaż się także w odpowiednie przynęty sztuczne, na które najlepiej biorą ryby słonowodne.

Wędkarstwo morskie – jak to się robi?

Istnieje wiele metod połowu w morzu, dlatego bez względu na doświadczenie i wiedzę każdy może spróbować swoich sił i się sprawdzić. Często stosowany jest trolling, czyli ciągniecie przynęty za łodzią. Warto spróbować popularnego spinningu, zarzucając regularnie przynętę i zwijając ją z wykorzystaniem kołowrotka. A jeżeli nie kręcą Cię połowy z kutra i lepiej czujesz się na stabilnym gruncie, to możesz zdecydować się na wędkarstwo morskie gruntowe, z plaży lub z molo czyli tzw. surfcasting.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę