Wędki i kołowrotki

(383)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Zestaw Karpiowy CAPERLAN Carp Xtrem 5-360
Koniec serii
CAPERLAN Zestaw Karpiowy CAPERLAN Carp Xtrem 5-360

249,99 zł 259,99 zł - 10 zł

(4)
Sprawdź dostępność w sklepie
Zestaw wędkarski Caperlan XTREM-1 360 2,75 lbs
Koniec serii
CAPERLAN Zestaw wędkarski Caperlan XTREM-1 360 2,75 lbs

149,99 zł 159,99 zł - 10 zł

(3)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Wędkarstwo zawsze na topie

Mimo że wydaje się, że wędkarstwo zostało wyparte przez wiele innych hobby, to jednak wciąż jest szeroko uprawiane przez wiele osób. Dla znacznej części wędkarzy jest to czynność odprężająca, pozwalająca zredukować stres, a do tego wyjątkowo budująca – trudno porównać radości ze schwytanej po kilku godzinach ryby z czymkolwiek innym. Kim jednak byłby wędkarz, gdyby nie towarzyszyła mu solidna, wytrzymała wędka? Doskonałej jakości wędki można z kolei znaleźć w szerokim asortymencie sklepu Decathlon.

Jaką funkcję pełni kołowrotek wędkarski?

Kołowrotki to zdecydowanie najważniejszy element każdej wędki. Są one swoistym magazynem dla żyłki wędkarskiej, odpowiadają za jej prawidłowe napięcie, a do tego zapobiegają jej zerwaniu w razie złapania większej ryby. Rodzaj kołowrotka i jego budowa jest w dużej mierze uzależniona od tego, jaką metodę wędkarską stosujemy. Dlatego też można wyróżnić m.in. kołowrotki spławikowe, gruntowe, muchowe oraz morskie. Chcąc mieć pewność, że połów nie będzie niczym zakłócony, sprawdź nasze produkty!

Jaką wędkę wybrać?

Rodzaj wędki także zależy od tego, jaki rodzaj połowu stosujemy. Popularna jest chociażby bolonka, która służy do wędkarstwa metodą bolońską, stworzoną na potrzeby połowów w rzekach o słabym, średnim, jak i szybkim uciąg. Wędki bolonki posiadają zazwyczaj długość od 4 do 6 metrów. Najpowszechniejsze są z kolei wędki spławikowe (czyli baty, odległościówki, tyczki itp.), jednak warto pamiętać, że metoda spławikowa, mimo popularności, bywa dość trudna do amatorów. Będzie Ci jednak zdecydowanie łatwiej z profesjonalnym sprzętem!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę