Trolling morski 47 ofert

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Zestaw woblerów trollingowych
Koniec serii
CAPERLAN Zestaw woblerów trollingowych

69,99 zł 89,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 2 dni
Wobler CountDown Magnum red head 9 cm
Koniec serii
RAPALA Wobler CountDown Magnum red head 9 cm

54,99 zł 59,99 zł - 5 zł

U Ciebie za 2 dni
Zestaw do lekkiego trollingu
RAGOT Zestaw do lekkiego trollingu

139,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Trolling morski – na czym polega?

Trolling morski to jedna z wielu metod połowu ryb, której popularność wzrasta z roku na rok. Polega ona na ciągnięciu wędką przynęty, która umieszczona jest na lince lub żyłce za łodzią. Taki sposób wędkowania stosuje się szczególnie w przypadku drapieżnych gatunków ryb i można stosować go w różnych zbiornikach wodnych, zarówno otwartych jak i zamkniętych. Trolling morski to metoda, która pozwala na złapanie prawdziwych okazów, a także umożliwia eksplorowanie większej części zbiornika.

Odpowiedni zestaw do trollingu

Żaden trolling morski nie zakończy się sukcesem i satysfakcją, jeśli oprócz odpowiedniego doświadczenia nie będziemy zaopatrzeni we właściwy sprzęt. Ze względu na to, że trolling morski umożliwia dotarcie do ryb, które znajdują się na określonej głębokości, potrzebna będzie echosonda, która dodatkowo wyznaczy tor i kierunek holu. Dodatkowo, do tego rodzaju wędkarstwa niezbędne będą odpowiednie przynęty typu wobler lub popper, a także właściwa wędka. W ofercie Decathlonu znajdziesz poszczególne elementy, jak i gotowe zestawy do trollingu.

Wobler trollingowy

W przypadku trollingu morskiego odpowiednia przynęta to już połowa sukcesu w połowie ryb na otwartym morzu. Najpopularniejszym rodzajem przynęt w przypadku trollingu jest bez wątpienia wobler. Jaki wobbler wybrać? Przede wszystkim powinien on być przeznaczony typowo do wędkarstwa trollingowego. Oprócz tego musi charakteryzować się określonym kształtem, kolorem i ciężarem, a także imitować naturalny ruch ryby w wodzie. Odpowiednie do tego celu woblery znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę