Wędkarstwo podlodowe

Wędkarstwo podlodowe

a11y.skip-filters
Filtry

POMYSŁ NA PREZENT

SPRAWDŹ
Skrzynka 4-szuflady BX 4 D 24.4L
Przyjazny środowisku
Skrzynka 3-poziomy BX 3 T 7.7L
Przyjazny środowisku
CAPERLAN Skrzynka 3-poziomy BX 3 T 7.7L
79,99 zł
U Ciebie za 2 dni
Torba izotermiczna Icebag M
Najlepiej oceniany
CAPERLAN Torba izotermiczna Icebag M
54,99 zł
(1)
U Ciebie za 2 dni
4.6/5 Na podstawie 70 Oceny zebrane online i w sklepach
 

Wędkarstwo podlodowe – połowy zimą

Wędkujesz? A czy próbowałeś już zimowej odmiany tej aktywności? Wędkarstwo podlodowe to świetny sposób, aby nie rezygnować ze swojego ulubionego zajęcia również o mroźnej porze roku. Niektórzy nawet są ukierunkowani tylko na ten rodzaj wędkarstwa, czekając na odpowiednie warunki przez długie, ciepłe miesiące. Wędkarstwo podlodowe polega na połowie ryb na zamarzniętych wodnych zbiornikach, dlatego też miłośnicy tej aktywności muszą niekiedy czekać na mróz naprawdę długo. Jednak warto, ponieważ ta odmiana wędkarstwa jest najbardziej ekscytująca i dostarcza mnóstwo adrenaliny.

Wędkarstwo podlodowe to prawdziwa przygoda

Ryby łowimy bezpośrednio z tafli lodu, co jest niebezpieczne i wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Łowimy tylko w takich miejscach, gdzie lód ma grubość od 15-25 cm. To podstawowa zasada, której powinien przestrzegać każdy, kto zaczyna łowić spod lodu, jak też doświadczeni wędkarze. Koniecznie trzeba przygotować się też na niskie temperatury, a więc raczej rezygnujemy z lekkich ubrań, decydując się na kilkuwarstwowy strój. Wędkarstwo podlodowe to wyzwanie, którego podejmują się wędkarze szukający wrażeń. Na pewno jest to opcja pozwalająca zachować aktywność przez cały rok. Wymaga jednak zakupu odpowiedniego sprzętu. Używamy innego niż przy tradycyjnym wędkarstwie.

Wędkarstwo podlodowe – sprzęt, który powinieneś mieć

W wędkarstwie podlodowym używamy wędek o długości ok. 0,4 - 0,5 m. Powinny być wytrzymałe i wykonane z solidnego materiału, np. włókna szklanego. Kluczowa jest obojętność poszczególnych elementów na niskie temperatury. Ponadto potrzebować będziesz kołowrotka, który może mieć szpulę stałą lub ruchomą. Przyda Ci się też przynęta i żyłki. Wędkarstwo podlodowe oprócz podstawowe wyposażenia wymusza na Tobie zaopatrzenia się w praktyczne akcesoria. Warto jest zdecydować się na wygodne siedzisko połączone z koszem, czyli opcja 2w1. Przynęty przechowuj w specjalnych pudełkach z przegrodami.

Do wędkowania zimą Decathlon przygotuje Cię kompleksowo!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę