Łodzie wędkarskie 5 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Łódź Basic 250
FUNYAK Łódź Basic 250

4399 zł

U Ciebie za 8 dni
Łódź EASY 215
FUNYAK Łódź EASY 215

3299 zł

U Ciebie za 8 dni
 

Łodzie wędkarskie – większe możliwości połowów

Niektórzy uważają łodzie wędkarskie za zbędny sprzęt, to najczęściej Ci, który preferują połowy z brzegu i raczej unikają opuszczania lądu. Kiedy jednak posiadamy łódź wędkarską, mamy znacznie więcej możliwości połowów i zyskujemy dostęp do tych miejsc, które są nieosiągalne z lądu. Co to oznacza? Oznacza to, że e jesteśmy bliżej unikalnych okazów, niezbliżających się do brzegu i pomostów. Łodzie wędkarskie nie muszą mieć silnika. Te najprostsze posiadają wiosła i to nimi napędzamy łódź. Sprawdzą się doskonale na jeziorach i stawach.

Uniwersalne łodzie wędkarskie

Podstawy wariant to prosta konstrukcja, która zapewnia jednak stabilność i bezpieczeństwo wędkarzom. Łodzie wędkarskie muszą być więc wykonane z materiałów, które są odporne na uderzenia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Są to najczęściej kilkuwarstwowe konstrukcje, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Łódź wędkarska cechuje się też płaskim dnem, co pozwala na pływanie po płytszych wodach bez uszkodzenia łodzi. Kadłub musi być odporny na promieniowanie słoneczne, co również wydłuża trwałość łodzi. Jeżeli chodzi o wagę, to taki sprzęt może ważyć od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów. Kluczowe jest też obciążenie łodzi, co warunkuje liczbę osób, które można przewozić.

Co na wyposażeniu?

Łodzie wędkarskie mogą mieć podstawowe bądź też bogatsze wyposażenie. Zawsze znajduje się na nich ławka do siedzenia i miejsce na wiosła. Co więcej, wyposażone są w koła do transportu ziemnego. W niektórych modelach znajdziemy dodatkowo ucho cumownicze i uchwyt pod silnik. To oznacza, iż prostą łódź możemy zmechanizować i tym samym zyskać jeszcze większy komfort pływania oraz wędkowania na wodzie.

Nigdy nie przekraczaj dopuszczalnego obciążenia łodzi. Jeżeli nie pływasz sam, ciężar powinien być równomiernie rozłożony. Przed każdą wyprawą sprawdź dokładnie stan łodzi, czy nie jest uszkodzona i odpowiednio przygotowana. Zadbaj o jej czystość, regularnie oczyszczając ją z wszelkich zabrudzeń.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę