Platformy wędkarskie niezbędne podczas połowów

39 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Wózek wędkarski PF- TROLLEY XL
Najlepiej oceniany
Kaseta Caperlan CSB 1200
CAPERLAN Kaseta Caperlan CSB 1200

249,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Podstawa koła CSB
CAPERLAN Podstawa koła CSB

34,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Podpórka boczna wędki Caperlan CSB PR D25
Najlepiej oceniany
CAPERLAN Podpórka boczna wędki Caperlan CSB PR D25

39,99 zł

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Kosz wędkarski dla większego komfortu łowienia

Kosz wędkarski, nazywany również kombajnem lub podestem wędkarskim, powstał przede wszystkim z myślą o wędkarzach łowiących tyczką. Wynika to ze specyfiki łowienia tą metodą, jest jedną z najbardziej pracochłonnych. Podest wędkarski ułatwia przygotowanie sprzętu, a to przekłada się też na lepsze warunki do połowów. Jest to jednak sprzęt, na który coraz częściej decydują się wędkarze preferujący inne metody łowienia ryb. Kosz wędkarski sprawdzi się praktycznie w każdym środowisku. Dobrze jest mieć go ze sobą podczas łowienia w rzece, jeziorze, kanałach i innych zbiornikach wodnych. Jest to sprzęt bardzo rozbudowany i różnorodny. Istnieje wiele modeli wyposażonych zarówno w podstawowe elementy i funkcje, jak również w dodatkowe, jeszcze bardziej usprawniające cały proces połowów.

Jak wygląda podest wędkarski?

Podest wędkarski to sprzęt, który łączy kilka funkcji. Jest jednocześnie miejscem do siedzenia dla wędkarza oraz przechowywania jego sprzętu. Posiada szuflady, w których umieszczamy niezbędne akcesoria do łowienia. Mamy je tym samym zawsze w zasięgu ręki, a dodatkowo są one właściwie posegregowane. Kosz wędkarski posiada również boczną półkę, czyli miejsce, gdzie umieszczamy miskę lub wiaderko z zanętą. W niektórych modelach z tyłu możemy zamontować wiaderko, które przydaje się np. do umycia rąk. Innym udogodnieniem jest uchwyt na parasol. Może się on okazać niezbędny w bardzo słoneczne dni. Dzięki zacienieniu jesteśmy w stanie przebywać na łowisku dłużej i dodatkowo jesteśmy chronieni przed skutkami długiej ekspozycji na słońce. Ważne jest, aby podest wędkarski miał regulowaną wysokość nóżek. To umożliwia jego dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Ma to ponadto znaczenie na nierównym terenie, gdzie nierzadko niemożliwe jest korzystanie z krzesła czy fotela wędkarskiego.

Jak wybrać dobry kombajn wędkarski?

Najprostszy kombajn wędkarski składa się z trzech elementów – kaset. W dwóch bocznych przechowujemy akcesoria, z kolei środkowa jest przeznaczona do siedzenia. Zwracamy uwagę na siedzisko, które powinno być wygodne, aby możliwe było długie przesiadywanie na łowisku. Pod siedziskiem może znajdować się schowek. Dla wygody łowienia kosze wędkarskie mają również uchwyt nad siedziskiem. Służy on do stabilizacji wędki, która dzięki niemu nie spada z balkonika. Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego wykonany jest szkielet podestu. Musi być on solidny, odporny na duże obciążenie i wpływ czynników zewnętrznych. Dodatkowo powinien być lekki, dlatego świetnie sprawdza się m.in. aluminium. W ofercie sklepu Decathlon dostępne są różnego rodzaju kosze wędkarskie, od prostych z podstawowym wyposażeniem, po mocno rozbudowane dla najbardziej wymagających klientów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę