Przypony z bagnetem, wkrętem, gumką, włosem do methood feeder.

11 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Haczyki karpiowe CAPERLAN PF-HK CCT
Najlepiej oceniany
CAPERLAN Haczyki karpiowe CAPERLAN PF-HK CCT

19,99 zł 2 zł/pce

(1)
U Ciebie za 2 dni
Pudełko na przypony GARBOLINO Feeder
Koniec serii
GARBOLINO Pudełko na przypony GARBOLINO Feeder

54,99 zł 74,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Przypony do method feedera

Do łowienia ryb możemy użyć żyłki lub plecionki. W obu przypadkach mamy do czynienia z przyponem. Jest to ostatni element naszego zestawu wędkarskiego. Pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ łączy on haczyk, kotwicę i sztuczną przynętę z żyłką/plecionką. Skuteczność połowów bardzo często zależy od szczegółów. Bardzo duże znaczenie ma więc przypon feeder, czyli element dedykowany do Method Feeder. Możemy zdecydować się na zakup gotowych przyponów feederowych lub wykonać je samodzielnie. W pierwszym przypadku mamy jednak pewność ich skuteczności i właściwego przeznaczenia. W tej metodzie połowów stosuje się najczęściej przypon strzałowy feeder. Chroni on żyłkę przed nadmiernym obciążeniem, które powstaje przy dalekich rzutach. Sprawdza się też doskonale na łowiskach z dnem, na których znajdują się kolonie małż, a także inne przeszkody dla żyłki. Przypon strzałowy feeder wykonany jest zazwyczaj z miękkiej i nierozciągliwej plecionki.

Przypon do feedera – charakterystyka i właściwości

Przypony feederowe różnią się m.in. długością i wyglądem. Wyróżnić możemy przypon feeder z włosem i bez włosa. Pierwsza propozycja cechuje się dużą uniwersalnością, na taki przypon możemy założyć praktycznie każdą przynętę, zarówno robaka, jak też pellet, kulki proteinowe i kukurydzę. Hak w takim przyponie jest całkowicie odsłonięty, a to z kolei przekłada się na skuteczniejsze i pewniejsze zacięcie. Przypony feederowe z włosem mogą być zakończone m.in. klasycznym oczkiem. Są również modele z lateksowym kółeczkiem, które idealnie sprawdza się do zbrojenia pelletów i kulek proteinowych. Wybierając przypon do feedera, musimy uwzględnić: ● warunki na łowisku ● specyfikę naszego łowienia i nasze przyzwyczajenia ● gatunek ryby

Jaka długość przyponu feeder?

Podstawowym kryterium przy wyborze przyponu do metody feeder jest jego długość. Zazwyczaj stosuje się krótkie przypony od 5 cm do maksymalnie 15 cm. Najlepiej sprawdzają się one wtedy, kiedy ryba dobrze żeruje, a brania są intensywne. Długość przyponu powinna być większa, jeżeli brania są zdecydowanie słabsze. Ponadto krótkie przypony do feedera stosuje się często w cieplejszych wodach. Im są one zimniejsze, tym przypon powinien być dłuższy. Przy wyborze długości przyponu musimy jednak kierować się też naszymi indywidualnymi preferencjami i cechami konkretnego łowiska. W Method Feeder dominują jednak krótkie przypony. Wynika to z tego, że ryba zacina się sama, a więc takie rozwiązanie jest praktyczniejsze. W sklepie Decathlon dostępne są przypony do metody feeder różnych rozmiarów, a także wykonane zarówno z żyłki, jak też plecionki. Wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę