Wędki i zestawy podlodowe

1 oferta
Wędka podlodowa bałałajka Mormax LJ103-02
Ostatnie sztuki
LUCKY JOHN Wędka podlodowa bałałajka Mormax LJ103-02

19,99 zł 24,99 zł - 5,00 zł

Najniższa cena 24,99 zł

 

Wędki podlodowe na zimowe połowy

Wędkarstwo podlodowe jest w Finlandii najpopularniejszą metodą łowienia ryb, co wynika z tamtejszego klimatu, a także wieloletniej tradycji. W Polsce również jest jej duża grupa zwolenników. Wędkarstwo podlodowe jest traktowane nie tylko jako sposób na kontynuację pasji, której oddajemy się latem, spędzając długie godziny nad jeziorem z zarzuconą wędką. Dla niektórych to jedyna forma połowów, jakie stosują. W naszym sklepie znajdziesz wędki podlodowe dla profesjonalistów i tych, którzy dopiero planują rozpocząć przygodę z wędkowaniem zimą. Zima nie musi być odpoczynkiem od wędkowania, a wręcz przeciwnie, stwarza doskonałe warunki, aby czerpać frajdę z połowów również w białą porę roku.

Jaka wędka podlodowa będzie najlepsza?

Wędki podlodowe różnią się od tych tradycyjnych. Muszą być niezwykle trwałe i dobrze sprawdzać się w ekstremalnych warunkach, materiał, z jakiego są wykonane, powinien wykazywać odporność na niską temperaturę i mróz. Niezwykle dobrze w produkcji wędek podlodowych sprawdza się włókno szklane. Łączy ono w sobie lekkość i wytrzymałość, a przy tym jest obojętne na niskie temperatury. Wędka podlodowa musi być żywotna, nie powinna wymagać naprawy lub wymiany już po pierwszym sezonie. Jej rękojeść niech będzie właściwie wyprofilowana, co przekłada się na komfort użytkowania, a także wygodę podczas długiego wędkowania. Ważna jest jej antypoślizgowa powierzchnia, zapewniająca pewny i stabilny chwyt.

Jakiej długości wędka podlodowa?

Tak naprawdę długość wędki najlepiej dopasować do indywidualnych preferencji. Występuje w wielu rozmiarach, jednak najczęściej wybieraną i najbardziej optymalną jest 0,4 - 0,5 m. Wędki podlodowe występują w wersji standardowej, a także składanej, co pozwala na ich łatwy transport i bezproblemowe przechowywanie. A Ty próbowałeś już wędkarstwa podlodowego czy dopiero zainteresowała Cię ta zimowa aktywność i chciałbyś spróbować powędkować w zimowych warunkach? Sprawdź naszą ofertę i poznaj inne oblicze wędkowania.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę