Szytówki do wędek feederowych

5 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Szczytówka 30 g Caperlan Sensitiv -100 dł. 3 m
Najniższa cena
Szczytówka SENSITIV-5 60-80 G
CAPERLAN Szczytówka SENSITIV-5 60-80 G

59,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Szczytówka 60 g Caperlan Sensitiv -100 dł. 3,6 m
Najniższa cena
 

Szczytówka – sygnalizacja momentu brania

Wędka składa się z kilku elementów, z których każdy ma ściśle określoną rolę. Wśród nich jest szczytówka, która, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się na końcu wędziska. Szczytówkę kojarzymy przede wszystkim z metodą spinningową, jednak jest ona wykorzystywana również przy łowieniu feederem. W ofercie sklepu Decathlon dostępna jest specjalna szczytówki do feedera, a więc przystosowana do tego typu połowów. Szczytówka jest odpowiedzialna za sygnalizowanie wędkarzowi momentu brania. Pozwala to nadać przynęcie odpowiednią akcję. Ponadto jest ona elementem amortyzującym, a więc pełni podwójną funkcję. Istnieje kilka rodzajów szczytówek, różniących się od siebie budową, przeznaczeniem i zastosowaniem. W naszej ofercie znajdziesz szczytówki, które z łatwością dopasujesz do swojego zestawu i techniki łowienia. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich trwałość i długą żywotność.

Rodzaje szczytówek

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje szczytówki. Pierwszą z nich jest szczytówka zwykła stanowiąca nierozłączny element wędki. Jest też wykonana z tego samego materiału, co wędka. Szczytówki zwykłe mogą mieć różny przekrój. W przypadku przekroju koła mamy do czynienia ze szczytówką pełną, a przy przekroju pierścienia ze szczytówką pustą. Pełne szczytówki wykonane są z włókna szklanego. Proponowana przez nas szczytówka węglowa pełna jest przykładem solidnej konstrukcji o bardzo małej średnicy. Do wyboru mamy jeszcze szczytówki wklejane, czyli oddzielnie wklejone w blank przy produkcji wędziska. Przekłada się to na jej dużą czułość i możliwość dostrzeżenia najmniejszych drgań. Ponadto są jeszcze szczytówki wymienne, będące oddzielnym elementem, który nakłada się na koniec wędziska. Są polecane dla wędkarzy specjalizujących się w metodzie nazywanej “drgającą szczytówką”.

Szczytówka węglowa pełna czy pusta?

Jak wybrać najlepszą szczytówkę? Musimy uwzględnić kilka kluczowych czynników, aby spełniła ona dobrze swoją funkcję. Ważne są dla nas: wysokość fal w przypadku wód stojących i siła prądu rzecznego przy wodach płynących, siła wiatru, a także gatunek i rodzaj poławianej ryby. Szczytówkę pustą wybieramy, kiedy łowimy rybę średnich rozmiarów. Ułatwia ona hol większych sztuk. Nie sprawdzi się najlepiej przy holowaniu małych i średnich ryb, ponieważ istnieje duże ryzyko ich spadania. Szczytówka węglowa pełna to z kolei propozycja dla wszystkich wędkarzy łowiących ryby małe i średnie. Można z niej korzystać również w przypadku holowania na tzw. „skórkę”. Szczytówka węglowa pełna umożliwia stosowanie nieco „odchudzonych” zestawów. Trzeba jednak liczyć się z wydłużonym czasem holu, szczególnie jeżeli złowimy większą sztukę.

3

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę