Pasy lędźwiowe

65 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Oparcie
 

Pas lędźwiowy – w trosce o Twój kręgosłup

Praca siedząca i fizyczna, nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy komputerze, nadmierne obciążenie podczas treningu… To wszystko ma wpływ na stan Twojego kręgosłupa. Oznacza to, że w dzisiejszych czasach każdy, niezależnie od trybu życia, jest narażony na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Przyczyny mogą być więc różne, jednak w wielu przypadkach w prosty sposób przyniesiesz sobie ulgę i złagodzisz ból, korzystając z pasa lędźwiowego.

Pas lędźwiowy w rehabilitacji po urazie kręgosłupa

Pas lędźwiowy znalazł zastosowanie w rehabilitacji pourazowej oraz pozabiegowej. Zaleca się noszenie go np. po złamaniu jednego z kręgów. Jego zadaniem jest ograniczenie ruchomości kręgosłupa.

Bóle w odcinku krzyżowym

Polecamy go również w przypadku bólu w odcinku krzyżowym, który może wynikać z nadwyrężenia kręgów i mięśni, ale też chorób zwyrodnieniowych. Ból pojawia się także na skutek częstego podnoszenia ciężkich przedmiotów, a więc np. u osób pracujących fizycznie. Niewłaściwa technika wykonywania ćwiczeń siłowych również może wywołać nawracający ból.

Pas lędźwiowy a praca siedząca

Podczas pracy przy komputerze przyjmujemy często nieprawidłową postawę, nieświadomie obciążając kręgosłup, który przez długie godziny znajduje się w niewłaściwej pozycji. Prowadzi to do wad postawy, skrzywienia kręgosłupa, którym towarzyszyć może ból, szczególnie jeśli długo siedzimy w jednej pozycji. Pas lędźwiowy zakładaj zawsze, kiedy siadasz przy biurku. Zminimalizujesz ryzyko wystąpienia bólu. Pamiętaj jednak, że Twoim wsparciem jest też krzesło z odpowiednio wyprofilowanym oparciem.

Pas lędźwiowy na wyposażeniu sportowców

Szczególnie przydatny dla osób uprawiających sporty siłowe. Korzystają z niego niektórzy kulturyści i sztangiści. Pas lędźwiowy ogranicza ryzyko wystąpienia urazów kręgosłupa wynikających z jego przeciążenia. Jeżeli na co dzień bijesz rekordy w podnoszeniu ciężarów na siłowni, dla ochrony kręgosłupa również powinieneś zaopatrzyć się w pas lędźwiowy. Kręgosłup to rusztowanie całego Twojego ciała. Potrzebuje więc wyjątkowej troski, opieki i ochrony. Sprawdź także stabilizatory ochronne na bark i stabilizatory na łydkę i udo.

Idealny prezent na każdą okazję

          Nie masz pomysłu na prezent?
          Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
        
zamów e-kartę