Stabilizatory nadgarstka

Stabilizatory na nadgarstki

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Stabilizatory na kciuk na niestabilność po zwichnięciu stawu

Dłoń jest częścią ciała narażoną na urazy podczas codziennych czynności. Ma bardzo skomplikowaną budowę, dzięki której możemy poruszać swobodnie palcami i nadgarstkiem we wszystkie strony. Jednak wystarczy z pozoru niegroźny upadek lub uderzenie o twardą powierzchnię, aby mogło dojść do poważnego urazu, np. zwichnięcia lub złamania kciuka. W rehabilitacji stosuje się stabilizatory na kciuk, dzięki którym ból w trakcie rekonwalescencji zostaje skutecznie złagodzony, a powrót do sprawności następuje w znacznie krótszym czasie.

Zwichnięcie kciuka

Zwichnięciem nazywamy uraz, do którego doszło na skutek rozciągnięcia lub rozdarcia więzadeł stawu. Przyczyną może być upadek na dłoń, uderzenie o twardą powierzchnię, a nawet otarcie się palca o piłkę podczas gry zespołowej. Zwichnięcie kciuka jest więc problemem, który może dotyczyć każdego z nas, na uraz narażeni są nie tylko sportowcy. Stabilizatory na kciuk, jak sama nazwa wskazuje, zapewniają stabilizację uszkodzonemu stawowi. Najczęściej potrzebują ich sportowcy grający w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, tenisa i piłkę nożną.

Stabilizatory na kciuk i ich najważniejsze cechy

To jedne z najmniejszych stabilizatorów ze względu na równie niewielki staw znajdujący się w obszarze kciuka. Zespół Decathlon analizując potrzeby i oczekiwania swoich klientów, wybrał stabilizatory, które nie tylko skutecznie usztywniają kciuk i utrzymują go w prawidłowej pozycji, łagodząc tym samym ból, lecz także są wygodne w noszeniu. Stabilizatory na kciuk wykonuje się z miękkiego, piankowego materiału ze wzmocnieniami dla lepszego podtrzymania. Zapinane są na pasek z możliwością regulacji, by precyzyjnie dopasować opaskę do dłoni. Stabilizatory charakteryzują się półotwartą konstrukcją, przez co lepiej odprowadzają wilgoć, a to z kolei przekłada się na większy komfort, szczególnie podczas wysiłku fizycznego.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę