Tejpy i taśmy

(54)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Bandaż kinezjologiczny Tarmak 5 cm x 5 m
TARMAK Bandaż kinezjologiczny Tarmak 5 cm x 5 m

44,99 zł 9 zł/m

(10)
U Ciebie za 2 dni
Kinesiotape CureTape® ART
Just Tape It kinesiotape plain
JUST TAPE IT Just Tape It kinesiotape plain

88,95 zł 105,95 zł - 17 zł

Kinesiotape CureTape® Punch
Just Tape It kinesiotape design
JUST TAPE IT Just Tape It kinesiotape design

88,95 zł 105,95 zł - 17 zł

 

Tejpy, czyli innowacyjna metoda fizjoterapii

Kolorowe plastry, którymi oklejamy całe ciało, miejsca występowania kontuzji i bólu, to coraz częściej spotykane zjawisko w świecie sportu. Kinesiotaping to innowacyjna metoda fizjoterapii łącząca klasyczną medycynę z naturalnymi procesami leczenia. Wykorzystuje specjalne plastry – tejpy – których celem jest przede wszystkim złagodzenie bólu, poprawa krążenia i rozluźnienie napiętych mięśni. Po raz pierwszy pojawiły się w latach 70. XX wieku, zostały wynalezione przez japońskiego doktora Kenzo Kase.

Jak działa plastrowanie dynamiczne?

Tejpy wykonuje się z bawełny i kleju akrylowego. Ich grubość i ciężar są zbliżone do skóry, charakteryzują się dużą elastycznością i rozciągliwością, bardzo dobrze przepuszczają powietrze i są wodoodporne, dlatego znalazły zastosowanie również w leczeniu urazów u pływaków.

Taśmy nakleja się w miejsce urazu, unoszą one delikatnie skórę, co sprzyja zwiększaniu się przestrzeni między nimi a mięśniami. Redukcja nacisku na receptory skórne sprzyja łagodzeniu bólu. Ponadto dochodzi do usprawnienia pracy układu limfatycznego – limfa przepływa szybciej, dzięki czemu zmniejszają się stany zapalne. Poprawa mikrokrążenia jest równoznaczna z lepiej zachodzącymi procesami biologicznymi, fizycznymi i chemicznymi w skórze. Tejpy aktywują naturalne procesy znieczulenia endogennego, a więc takiego, które ma swoje źródło wewnątrz organizmu.

Kiedy stosować tejpy?

To bardzo uniwersalna metoda, która znalazła zastosowanie przy wielu dolegliwościach. Tejpy stosuje się na ból pourazowy i reumatyczny. Można je naklejać w obszarze kręgosłupa, łagodząc zarówno ból, jak i inne dolegliwości ograniczające ruch. Doskonale sprawdzą się w przypadku nadwyrężenia i napięcia mięśni, rozluźniając je i wspomagając ich prawidłową pracę. Plastry można wykorzystać także w celach profilaktycznych, aby zapobiec kontuzjom podczas wysiłku fizycznego. Przynoszą ulgę opuchniętym nogom, dlatego polecamy je również osobom pracującym w pozycji siedzącej.

Kinezjotaping to prosty sposób na ulgę w bólu! Plastrów nie mogło więc zabraknąć również w ofercie sklepu sportowego Decathlon. Sprawdź także stabilizatory

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę