Nawigacja, oświetlenie żeglarskie

(24)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Światła chemiczne 3 szt.
DAURIAC NAUTIC SECUR Światła chemiczne 3 szt.

49,99 zł 16,66 zł/pce

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Lornetka żeglarska 7x50 AUTOFOCUS
Najlepiej oceniany
PLASTIMO Lornetka żeglarska 7x50 AUTOFOCUS

169,99 zł

(4)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Lornetki i oświetlenie żeglarskie niezbędne na każdym pokładzie!

O tym, że lornetka jest potrzebna, czasami żeglarz przekonuje się podczas rejsu. Lornetka żeglarska stanowi podstawowe wyposażenie ekwipunku każdego pogromcy morskich fal oraz nurtów rzek. Jest to gadżet, dzięki któremu bezpieczniej jest podróżować po mniej i bardziej znanym terenie. Lornetki żeglarskie muszą jednak posiadać kilka cech, aby były przystosowane do użytku w trudnych warunkach. Istnieje ryzyko ich bezpośredniego kontaktu z wodą, co w przypadku niedostatecznej szczelności mogłoby spowodować ich zniszczenie.

Po co Ci lornetka żeglarska na pokładzie?

Zastanawiasz się nad zakupem lornetki żeglarskiej, jednak nie jesteś przekonany do jej przeznaczenie? Nie wiesz, kiedy i w jakich okolicznościach może Ci się przydać? Lornetka żeglarska jest potrzebna do bezpiecznego poruszania się po wodzie. Pomaga w nawigowaniu, rozpoznawaniu zagrożenia i przeszkód, a także w obserwacji otoczenia. Dzięki niej możemy odpowiednio wcześniej dostrzec ląd, wystającą poza lustro wody skałę czy też latarnie morską i pływający obiekt. Lornetki żeglarskie są używane również przez miłośników pięknych krajobrazów. Wykorzystują je do obserwacji przyrody, nieba, ptaków oraz lądu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lornetki żeglarskiej?

Lornetka żeglarska musi być wodoszczelna. Podstawą jest hermetyczna konstrukcja, która chroni przed przedostaniem się do środka wody. Dzięki niej woda nie ma bezpośredniego kontaktu z mechanizmem ustawiania ostrości, znajdującym się w środku. Lornetka żeglarska powinna charakteryzować się szerokim polem widzenia i możliwie najjaśniejszym obrazem. Słabe warunki oświetleniowe wpływają na rozpoznawanie przez człowieka kolorów i kształtów. Lornetka żeglarska ma pomó w zachowaniu autentyczności obrazu. To sprawi, że będziesz mógł z niech swobodnie korzystać nawet nocą. Na dobrą widoczność duży wpływ ma średnica soczewek. Dobrym wyborem jest lornetka żeglarska z soczewką o średnicy 50 mm. Zwróć ponadto uwagę na powiększenie i jakość wykonania obudowy, aby konstrukcja była odporna na ewentualne uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Oświetlenie żeglarskie

Oświetlenie żeglarskie jest również jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łodzi. Dzięki reflektorom możemy oświetlić sobie drogę podczas zmroku, ale również ułatwiają one nam moment cumowania, gdy słońce zajdzie za horyzontem. Niezwykle ważnym elementem są również gotowe komplety świateł, które posłużą nam po zmroku jako światła zapasowe określające widzialność łódki na wodzie. Światła montuje się na burty oraz rufę (białe). W ofercie mamy również pławkę świetlną, w która powinno być wyposażone koło ratunkowe. Dzięki niej łatiwej jest zauważyć rozbitka na wodzie

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę