Sporty zimowe

Jacek Walkowski

Zapytaj mnie o:

Sprzęt, odzież i akcesoria – Freestyle, Freeride, Ski Tour

Nazywam się Jacek Walkowski. Od 2002 roku jeżdzę na nartach. Pierwsze lata mojej przygody z tym sportem to narciarstwo zjazdowe. Następnie przeniosłem się na parki i skakałem po różnego typu przeszkodach. Ostatnie 3 lata to poznanie Ski touru i zjazdy poza trasami w puchu. Freeride to ogromna wolność i możliwość poznania pięknych miejsc.

Od 2015 roku jestem Szkoleniowcem Technicznym ze sportów zimowych.

Ulubione miejsca:

Szczyrk, Wisła i Ustroń.

Spotkasz mnie w sklepie:

Decathlon Gliwice

Jacek Walkowski

Dastin Majchrzak

Zapytaj mnie o:

akcesoria narciarskie

Nazywam się Dastin Majchrzak i od dziecka nieodłączną częścią mojego życia jest sport. W wieku 6 lat zacząłem trenować piłkę nożną, która jak się później okazało dała mi wiele radości, umożliwiła wiele wyjazdów w tym na Finały Mistrzostw Polski Juniorów. W późniejszym czasie przez kilka lat grywałem w ligach seniorskich.

Jednak moją największą pasją jeśli chodzi o sport jest narciarstwo. Moja przygoda z białym szaleństwem również zaczęła się w wieku 6 lat dzięki rodzicom, którzy mi to zaszczepili. Od tego czasu nieprzerwanie poprawiam swoje umiejętności oraz poszerzam swoją wiedze na temat sprzętu i serwisu. Obecnie jestem studentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne. Dzięki uczelni w sezonie 2014/2015 byłem uczestnikiem obozu szkoleniowego, a w sezonie 2015/2016 będę ubiegał się o licencję instruktora SITN.

Pracę w Decathlonie rozpocząłem pod koniec 2014 roku. Pozwoliła mi ona na współorganizacje zawodów narciarskich o Puchar Decathlonu w marcu 2015 roku, które cieszyły się dużym powodzeniem. Obecnie jestem szkoleniowcem technicznym marki Wed‘ze.

Spotkasz mnie w sklepie:

Decathlon Katowice

Dastin Majchrzak

Patrycja Szwed

Zapytaj mnie o:

Sprzęt i odzież do narciarstwa biegowego

Serwus!

Nazywam się Patrycja Szwed. Od 2000 roku trenuję narciarstwo biegowe, do 2012 roku brałam czynny udział w zawodach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowych zawodach FIS. W swojej karierze zdobyłam medale Mistrzostw Polski Seniorów oraz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Od 2012 roku rozstałam się z zawodami, ale nie rozstałam się z „biegówkami”. Jak tylko pojawi się większa warstwa śniegu można mnie spotkać w okolicznych warszawskich laskach. Gdy brakuje zimą śniegu i latem, przesiadam się na letnią wersje, czyli nartorolki terenowe, by przemierzać chodniki i śnieżki.

Jako część treningu narciarskiego również biegam i jeżdżę na rowerze.

Ulubiona trasa:

W Jakuszycach i w Wiśle na Kubalonce – to w górach. Zaś na nizinach: Rezerwat przyrody Gołobórz za Siedlcami, Lasek Bielański i Młociński.

Spotkasz mnie w sklepie:

Decathlon Targówek

Patrycja Szwed

Ula Horeczy

Zapytaj mnie o:

narty, akcesoria do serwisowania sprzętu narciarskiego

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na nartach jeżdżę od czwartego roku życia i każdą zimę spędzam na stoku. Od najmłodszych lat startowałam w zawodach narciarskich, co przyniosło mi zdobycie medali Mistrzostw Polski Seniorów oraz Juniorów. Po zakończeniu przygody z zawodami przekazuję swoją wiedzę na temat narciarstwa na szkoleniach jako instruktorka PZN.

Chętnie pomogę w wyborze sprzętu oraz doradzę jak przygotować narty, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.

Ulubiony region:

Szczyrk, lodowce w Tyrolu

Spotkasz mnie w sklepie:

Decathlon Bielsko-Biała

Urszula Horeczy