QUECHUA

Zakres temp.od 10 do 15°C. Można łączyć.

Kod produktu : 8383183

Forclaz 10/15° Ultralight

Przeznaczenie: do spania w temperaturze około 10°C - 15°C podczas wędrówek, również trekkingowych i na biwaku. Można łączyć z drugim śpiworem z serii Ultralight. Zakres temp.: 10 - 15°C zapewnia komfort. 2 dwustronne suwaki 3/4. Lekki i kompaktowy. Pokrowiec kompresyjny.

Kolor : Ciemny granat / Ciemny moski / Stalowy

Niestety, zapas tego produktu wyczerpał się

INFORMACJE TECHNICZNE
Temperatury użytkowania

Na wszystkich naszych śpiworach podajemy "temperatury komfortu" przetestowane w niezależnych laboratoriach (AITEX) zgodnie z normą europejską EN 13537 z 11/04/2002. "Temperatura komfortu" to najniższa temperatura, w jakiej użytkownik w rozluźnionej pozycji odczuwa zasadniczo równowagę termiczną, tj. nie jest mu za zimno ani za ciepło (określa się ją dla przeciętnej kobiety w normalnych warunkach użytkowania). WYBIERZ ŚPIWÓR W ZALEŻNOŚCI OD TEMPERATURY KOMFORTU

Jakie są graniczne temperatury użytkowania?

Temperatura graniczna: temperatura, w której skulony użytkownik śpiwora pozostaje w równowadze termicznej, nie odczuwa ani ciepła ani zimna (wytyczne dla statystycznego mężczyzny w normalnych warunkach użytkowania).

Co należy wiedzieć na temat temperatur

Śpiwór nie wytwarza ciepła, jedynie zatrzymuje ciepło produkowane przez ciało. Jeżeli wyczerpana i wyziębiona osoba wejdzie do wilgotnego i lodowatego śpiwora, będzie jej zimno niezależnie od jego właściwości!
Temperatury zależą więc od wytrzymałości osoby na zimno (budowa ciała, zmęczenie itp.), jej wyposażenia (izolacja materaca od podłoża itp.), ubrania (np. bielizna) i od warunków klimatycznych (np. wilgoć, wiatr)".

Przed wejściem do śpiwora, aby było wygodniej:

Ubieraj się lekko (1 warstwa odzieży wystarczy).
Rozgrzej kończyny i głowę: czapki, rękawiczki, skarpetki, rozgrzewacze, maści rozgrzewające…
Pojemnik z ciepłą wodą może służyć jako termofor (jeśli nie ma ryzyka nieumyślnego wylania!)
Napnij mięśnie (70% energii jest zużywane i przetwarzane w ciepło), ale bez generowania ruchu zimnego strumienia powietrza."
Użyj prześcieradła, najlepiej jedwabnego, aby zoptymalizować ciepło wewnątrz śpiwora.

Wymiary i waga

Rozmiar M 890 g, użytkownik o wzroście do 1,70 m. Po złożeniu: wys. 35 cm Ø 15 cm. Objętość 6 l. Rozmiar L 970 g, uyżtkownik o wzroście od 1,70 m do 1,85 m. Po złożeniu: wys. 35 cm Ø 16 cm. Objętość 7 l. Rozmiar XL 1040 g, uyżtkownik o wzroście od 1,85 m do 2 m. Po złożeniu: wys. 35 cm Ø 17 cm. Objętość 8 l. Przymierz śpiwór przed zakupem, aby dobrać odpowiedni rozmiar.

Gwarancja

Produkt posiada 5-letnią gwarancję licząc od daty zakupu widniejącej na paragonie. Produkt objęty gwarancją zostanie naprawiony bądź wymieniony. Gwarancja pokrywa wady produktu z wyjątkiem wad wynikających z normalnego zużycia oraz nieprawidłowego użytkowania. 5-letnia gwarancja będzie uznana wyłącznie po przedstawieniu produktu oraz paragonu.

Rozwiń Zwiń
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON