Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Najczęstsze kontuzje w sportach zimowych

Strona główna Infografiki Kontuzje w sportach zimowych
Najczęstsze kontuzje w sportach zimowych

Wyjeżdżasz na ferie na narty? Z pewnością chcesz przeżyć ten czas jak najlepiej. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zimowy urlop będzie bezpieczny, a wspomnienia pozostaną w Twojej pamięci na długi czas! Dla wszystkich amatorów sportów zimowych Decathlon przygotował pomocną infografikę z niezbędnymi informacjami na temat najczęstszych kontuzji i sposobów ich uniknięcia. Spędź swoje ferie w imię zasady„Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

80% kontuzji powstaje z winy narciarzy!

Kontuzje na nartach mogą pojawić się niespodziewanie nie tylko u amatorów, ale także u doświadczonych narciarzy. Jak mówią statystyki — najczęściej doznajemy urazów nóg, z czego aż 35% przypadków dotyczy kolan, a 20% stóp i kostek. Wbrew pozorom większość z nich wydarza się podczas jazdy nawet w świetnych warunkach! Oznacza to, że wina zazwyczaj leży po stronie narciarza, który właściwie nie przygotował się do zimowej aktywności.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na stoku

Większość z nas prowadzi nieodpowiedni styl życia. Pracujemy w pozycji siedzącej, zbyt rzadko się ruszamy, jadamy w pośpiechu, a w porach wieczornych czujemy tak duże zmęczenie, że całkowicie odpuszczamy sobie aktywność. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wychodzi nam to na dobre, jednak nie zawsze mamy możliwość, aby zmienić coś na stałe. Niestety taki tryb może znacznie przekładać się na powstanie kontuzji na nartach i dać długotrwałe skutki.

Co jeszcze? Niskiej jakości sprzęt, nieodpowiednia odzież narciarska, brak rozgrzewki, zmęczenie.Wynikiem tak istotnych błędów może być nie tylko kosztowne leczenie i długotrwała rehabilitacja, ale również brak możliwości powrotu na stok. Wielu osobom nawet do końca życia doskwierają skutki przebytych kontuzji. Najważniejszy jest jednak fakt, że możesz w łatwy i skuteczny sposób zapobiec urazom. W końcu kto woli spędzić wolny czas ze skręconą lub złamaną nogą zamiast swobodnie szusować po trasach?

A jaki jest Twój wymarzony wyjazd na narty?

Ból, dyskomfort, znudzenie… Raczej nikt nie chce w ten sposób wspominać zimowego urlopu. Nie czekaj aż będzie za późno i pozbądź się ryzyka najczęstszych kontuzji na stoku. Nie musisz przewracać życia do góry nogami. Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych reguł, które zawarliśmy w naszej infografice. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i ciesz się białym szaleństwem bez granic!

Poradnik na temat bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, odzież i wyposażenie zimowe, które chronią na stoku.