Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

JAK WYBRAĆ KASK NARCIARSKI

 

 

 

Kask jest niezbędny, a nawet obowiązkowy w przypadku jazdy, czy lekcji jazdy na nartach zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odpowiedni dobór jest podstawą bezpiecznego poruszania się na stoku. Rozmiar? Wentylacja? Waga? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który mamy nadzieję, że pomoże Ci w dobraniu najlepszego kasku na narty czy snowboard.

1. ROZMIAR

 

Aby poznać swój rozmiar kasku, zmierz za pomocą taśmy mierniczej obwód głowy, owijając miarkę nad uszami oraz brwiami z przodu i najszerszą częścią czaszki z tyłu (na potylicy).

Celem jest pomiar największego obwodu czaszki.

 

Wskazówka: Jeśli nie masz taśmy mierniczej, weź długą wstążkę lub sznurek, którym sprawdzisz obwód. Przyłóż następnie wstążkę, bądź sznurek do linijki i odczytaj wartość cm.

 

 

JAK WYBRAĆ ROZMIAR SWOJEGO KASKU NARCIARSKIEGO?

2. Wentylacja

Wed'ze by Decathlon w swoich kaskach oferuje różne poziomy wentylacji, aby cyrkulacja i odprowadzanie wilgoci było maksymalne.

 


AKTYWNA WENTYLACJA
Możliwość ręcznego zamknięcia otworów wentylacyjnych.

 


PASYWNA WENTYLACJA
Brak możliwości regulacji wentylacji.

 

3. Lekkość

Robimy wszystko, aby nasze kaski były możliwie najlżejsze. Chcemy, aby użytkownik podczas jazdy miał wrażenie, że nie ma go na głowie, a jednocześnie był przekonany, że jest bardzo dobrze chroniony.

 


BARDZO LEKKIE
350-450 g w rozmiarze dorosłym.

 


LEKKIE
450-520 g w rozmiarze dorosłym.

 


OPTYMALNA WAGA
520+ g w rozmiarze dorosłym.

 

4. SZYBKA - WIDOCZNOŚĆ

 

 


Z SZYBKĄ
Niektóre kasi są wyposażone w szybkę, która zastępuje gogle narciarskie. Jeśli nosisz okulary, zalecamy ten model, który zapewni Ci większy komfort.

 


BEZ SZYBKI
Jeśli wybierzesz kask narciarski bez szybki, zalecamy założenie dopasowanych gogli, które dadzą Ci ochronę przed wiatrem i śniegiem oraz dodatkowo będą się dobrze sprawdzały, jako proste okulary przeciwsłoneczne.