Jak wybrać: kostium kąpielowy w zależności od aktywności

Jak wybrać
Kostiumy kąpielowe

Jak wybrać kostium kąpielowy w zależności od aktywności

Jaki materiał będzie najlepszy? Który rodzaj kostiumu wybrać: jedno- czy dwuczęściowy? Radzimy, jak wybrać kostium kąpielowy w zależności od aktywności:

Zastosowanie okazjonalne / Rekreacja

• Jaki materiał wybrać?
Zaczynasz przygodę ze sportami wodnymi lub uprawiasz je okazjonalnie:
Potrzebujesz kostiumu, którego krój, materiał i możliwości regulacji zapewnią Ci swobodę ruchów i stabilność, byś mogła całkowicie spokojnie poruszać się w każdej sytuacji. Wybraliśmy tkaninę będącą mieszanką 80% poliamidu i 20% elastanu, który gwarantuje elastyczność. Wszystkie wykończenia są wzmocnione gumką.

• Rodzaj kostiumu
Jedno- lub dwuczęściowy: wszystkie kroje dozwolone:

Kostium dwuczęściowy:
Z estetycznego punktu widzenia kostiumy dwuczęściowe są ogólnie cenione bardziej od jednoczęściowych.

Kostium jednoczęściowy:
Kostium jednoczęściowy zapewnia natomiast bardzo dobrą stabilność. Absolutnym klasykiem jest zawsze modny czarny kostium jednoczęściowy. Jednak istnieje również cała gama kostiumów z nadrukami i w żywych kolorach, by każda z miłośniczek kostiumów jednoczęściowych znalazła coś dla siebie.

▲ Góra strony

Zastosowanie regularne / Sport

• Jaki materiał wybrać?
Regularnie uprawiasz sporty wodne:
Potrzebujesz kostiumu, którego krój, wykończenia, materiał i możliwości regulacji zapewnią Ci swobodę ruchów i doskonałą stabilność, byś mogła całkowicie spokojnie poruszać się w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o materiał, wybraliśmy mikrofibrę w 72% z poliamidu i 28% z elastanu, który gwarantuje bardzo dobrą elastyczność. Wszystkie wykończenia są wzmocnione szeroką gumką.

• Rodzaj kostiumu

Kostium jednoczęściowy:
Zaletą kostiumu jednoczęściowego jest swoboda i łatwość wykonywania ruchów. Zapewnia bardzo dobrą stabilność. Z estetycznego punktu widzenia nie jest on tak ceniony, jak kostium dwuczęściowy, ale podczas pływania, gdy zależy Ci na dobrych wynikach, ciągłe poprawianie kostiumu dwuczęściowego szybko zacznie Ci przeszkadzać. Wybierz kostium, który Ci się podoba – kostiumy jednoczęściowe są dostępne we wszystkich stylach i wszystkich kolorach.
- Większość modeli jednoczęściowych ma regulowane ramiączka.
- Istnieją różne kroje pleców: zabudowane, pół-otwarte, w kształcie litery H itd.

Kostium dwuczęściowy:
Kostium dwuczęściowy jest opracowany tak, by zapewniać dobre podtrzymanie oraz swobodę ruchów. Stanik pod biustem oraz majtki w pasie są wzmocnione gumką o szerokości 17 mm, by kostium nie przesuwał się podczas skoków i innych energicznych ćwiczeń.
- Większość staników kostiumów dwuczęściowych ma regulowane ramiączka.

▲ Góra strony