Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać rower szosowy?

Chcesz kupić bieżnię, ale nie wiesz którą wybrać? Oto wskazówki, które pomogą Ci wybrać bieżnię, która sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni najlepsze doznania.
Bardzo ważnym parametrem przy kupnie bieżni jest szerokość pasa biegowego, uzależniona od naszego wzrostu oraz długości nóg. Warto zwrócić uwagę na system amortyzujący. Kolejnymi istotnymi elementami są moc silnika oraz funkcje, które oferuje nam konsola.
Rowerów szosowych miejskich (fit) Rowerów szosowych sportowych

Jak wybrać rower szosowy miejski (fit)?

Dla kogo?

Rowery szosowe miejskie, zwane też rowerami fitnessowymi, przeznaczone są przede wszystkim do użytku jako środek transportu w ruchu miejskim. Od tradycyjnych rowerów szosowych odróżnia je przede wszystkim prosta kierownica zamiast tzw. baranka, co zapewnia bardziej komfortową, wyprostowaną pozycję.

Jak wybrać rozmiar?

Rowery te przeznaczone są dla osób o wzroście od 154 do 200 cm. Przy każdym rowerze szosowym w galerii zdjęć znajduje się tabela wskazująca jaką wielkość należy wybrać, dopasowując ją do naszego wzrostu i długości nóg.

Różnice pomiędzy modelami

Różnice pomiędzy modelami polegają na zastosowanych komponentach. Najniższy model nie posiada karbonowego widelca zastosowanego w pozostałych. Ponadto rowery te różnią się zastosowanymi przerzutkami, hamulcami, kołami, jak również wagą.

Zobacz ofertę rowerów szosowych miejskich (fit)
rower maluchy

Jak wybrać rower szosowy sportowy?

Dla kogo?

Rowery szosowe sportowe przeznaczone są do uprawiania kolarstwa. Znajdują się tutaj rowery idealne zarówno dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, traktują go jako hobby, jak i takich, które intensywnie trenują i startują w zawodach.

Jak wybrać rozmiar?

Rowery te przeznaczone są dla osób o wzroście od 154 do 200 cm. Przy każdym rowerze szosowym w galerii zdjęć znajduje się tabela wskazująca, jaką wielkość należy wybrać dopasowując ją do naszego wzrostu i długości nóg.

Różnice pomiędzy modelami

Rowery szosowe różnią się zastosowanymi komponentami, jak przerzutki, koła etc. Ramy modeli z dopiskiem „CF” w nazwie wykonane są w całości z karbonu. Kolejne różnice to waga oraz geometria ram. Modele z serii Triban mają mniej agresywną charakterystykę, dzięki czemu nasza pozycja jest bardziej wyprostowana i komfortowa. Serie Mach i Ultra zaprojektowano tak, aby przyjąć pozycję bardziej pochyloną, umożliwiającą osiąganie większych prędkości.

Zobacz ofertę rowerów szosowych sportowych
rower biegowy
Kaski dla dzieci