Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać łyżwy dla dorosłych?


Jeśli rozpoczynasz naukę jazdy na łyżwach, możesz mieć problemy ze zrozumieniem niektórych terminów technicznych.
Ta dyscyplina sportu posiada precyzyjne słownictwo, trudne do opanowania dla początkujących.

Zawsze pamiętaj o ochraniaczach. Nie chcemy, aby nasi Klienci byli narażeni na kontuzje. . Nie przejmuj się jednak, jesteśmy tu po to, by Ci pomóc.


Zrozum swoje łyżwy

Łyżwy rekreacyjne

Profilowana struktura: Profilowana skorupa łyżew rekreacyjnych zapewnia dobre trzymanie stopy, umożliwiając jednocześnie swobodę ruchów. But wewnętrzny i podwójny język z anatomicznej pianki zapewniają większy komfort. Klamry i rzepy umożliwiają doskonałe trzymanie kostki w czasie jazdy.

Łyżwy figurowe

Ostrze

Ostrze jest dłuższe niż w łyżwach do hokeja. To umożliwia bardziej stabilną jazdę, ale zmniejsza moc. Ostrza są wyposażone w specjalne ząbki z przodu, umożliwiające wykonywanie figur (piruetów, skoków itp.). Ostrze ma inną krzywiznę niż w łyżwach hokejowych co daje mniejszą zwrotność ale większą stabilność w trakcie jazdy.

Płoza

Istnieją dwa materiały dla budowy płozy- kompozyt, który jest bardziej elastyczny, przez co wygodniejszy. Drugim materiałem jest aluminium, które zapewna lepszą precyzję podczas jazdy i zwrotność rolek.

rower maluchy

Jak wybrać łyżwy rekreacyjne?

Po co?

Chcesz odkrywać przyjemność jazdy na łyżwach i wolność, zachowując jednocześnie optymalny komfort dla stóp? Polecamy Ci wybór łyżew o profilowanej strukturze, która naśladuje naturalne ruchy stopy, wystarczająco solidnych, by zamortyzować wstrząsy i wyposażonych w język z anatomicznej pianki, zapewniającej większy komfort.

Zobacz ofertę łyżew rekreacyjnych
rower biegowy

Jak wybrać łyżwy figurowe?

Chcesz jeździć z gracją i lekkością?

Łyżwy dla początkującyh są dostosowane dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na łyżwach, aby mogły to robić w przyjemny i bezpieczny sposób.

Jak są zbudowane?

Wybierz łyżwy wyposażone w wysoką cholewkę z 9 dziurkami dla doskonałego trzymania i pianką ułożoną w anatomiczny sposób dla większego komfortu. Stalowe ostrza umożliwiają stabilność w czasie wykonywania różnych figur.

Zobacz ofertę łyżew dla początkujących
rower 14 cali

Łyżwy dla średnio zaawansowanych i początkujących

Dla kogo?

Łyżwy skontruowane są dla osób, które już potrafią jeździć i chcą doskonalić swoje umiejętności na lodzie.

Jak są zbudowane?

Lepsza stabilizacja stopy dzięki 1 klamrze z pamięcią i paskowi na rzep. Profilowana pianka wewnętrzna pomaga w lepszym trzymaniu stopy oraz zapewnia stabilność.

Różnice pomiędzy modelami

Wyższe modele łyzew łączą szytywność buta oraz izolację cieplną i wygodę.

Zobacz ofertę łyżew dla średnio zaawansowancyh
rower 16 cali

Łyżwy dla zaawansowanych

Dla kogo?

Łyżwy już są skonstruowane tak by czerpać pełną przyjemność z szybkiej i zwrotnej jazdy

Jak są zbudowane?

But ma wyższą konstrukcję, dzięki czemu kostka jest lepiej zabezpieczona i podczas jazdy posiada się lepszą kontrolę. Płoza hokejowa zapewnia większą szybkość i zwrotność - montowana jest ona zarówno w wersji damskiej jak i męskiej.

Zobacz ofertę łyżew dla zaawansowancyh
rower 20 cali