Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać łyżwy hokejowe?


Jeśli rozpoczynasz naukę jazdy na łyżwach, możesz mieć problemy ze zrozumieniem niektórych terminów technicznych.
Ta dyscyplina sportu posiada precyzyjne słownictwo, trudne do opanowania dla początkujących.

Zawsze pamiętaj o ochraniaczach. Nie chcemy, aby nasi Klienci byli narażeni na kontuzje. . Nie przejmuj się jednak, jesteśmy tu po to, by Ci pomóc.


Zrozum swoje łyżwy

Ostrze: Ostrze hokejowe jest zakrzywione, co umożliwia większą zwrotność i moc. Powinno być ono regularnie ostrzone (ok. 1 raz na miesiąc). Długość ostrza jest różna w zależności od rozmiaru łyżew. Stalowe ostrze jest odporne na wstrząsy.

But wewnętrzny

Miejsce, w którym umieszczamy stopę. Jest wzmocniony na wysokości kostki dla większego komfortu i bezpieczeństwa. Skorupa chroni przed uderzeniami. Modele łyżew hokejowych dla dorosłych mają 9 dziurek, modele dziecięce – 6.

Idealna pozycja:

W pozycji stojącej pięta powinna być idealnie przyklejona, a duże palce powinny lekko dotykać końca łyżew. Kiedy noga jest zgięta, stopa cofa się i palce nie powinny już dotykać końca łyżew.

rower maluchy

Jak wybrać łyżwy hokejowe dla dorosłych?

Po co?

Polecamy Ci wybór wystarczająco lekkich, dobrze wyposażonych łyżew, zapewniających komfort i miłe wrażenia na lodzie. Należy wiedzieć, że łyżwy hokejowe mają najczęściej 9 dziurek (lub szlufek), które umożliwiają doskonałe trzymanie stopy, zwłaszcza kostki, aby zapewnić większą moc. Ten typ łyżew jest wzmocniony na wysokości kostki, aby zapewnić ochronę stopy w każdych warunkach. Stalowe ostrze łyżew do hokeja na lodzie umożliwia bardziej agresywną jazdę. Łyżwy do hokeja są wyposażone tak, by zapobiegać ewentualnym wstrząsom w czasie zawodów lub treningów.

Zobacz ofertę łyżew hokejowych
rower biegowy

Jak wybrać łyżwy hokejowe dla dzieci?

Polecamy Ci wybór łyżew dla początkujących, które zapewnią Twojemu dziecku dobre samopoczucie i dadzą możliwość osiągnięcia pewnego poziomu technicznego. To pozwoli mu czuć się stabilnie w łyżwach, co nie będzie spowalniać jego postępów. Stalowe ostrza łyżew do hokeja są wytrzymałe na wstrząsy i dostosowane zarówno do gry w hokeja, jak i do jazdy rekreacyjnej.

Zobacz ofertę łyżew hokejowych dla dzieci
rower 14 cali