Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać namiot trekkingowy?

Wstecz
  1. Dobierz sobie
  2. odpowiedni namiot trekkingowy
Namiot to podstawa na każdym trekkingu. Jest jednym z Twoich bagaży, którego nie może zabraknąć. Dobrze dobrany namiot otwiera drogę do niezwykłych przeżyć, jakich możesz doświadczyć w trakcie swoich wypraw. Rozbity na szczycie wzgórza czy w gęstwinie lasu, staje się Twoim przenośnym domem i schronieniem przed niepogodą, towarzyszem przygody oraz świadkiem niezwykłych nocy.
Od namiotu zależy nie tylko komfort Twojego trekkingu, ale także bezpieczeństwo. Wszystkie namioty trekkingowe dostępne w Decathlon są odporne na wiatr do prędkości 70 km/h oraz na deszcz (wartości różnią się pomiędzy poszczególnymi modelami). Przy wyborze namiotu należy zwócić uwagę na jeszcze kilka istotnych czynników, które znajdziesz poniżej.

Jak dobrać namiot trekkingowy?

1. Dla ilu osób?

Przede wszystkim należy określić, dla jak dużej liczby osób potrzebny jest namiot. Namioty trekkingowe Quechua i Forclaz by Decathlon oferują modele od 1 do 4 osób. Ponadto kryterium jest obecność i wielkość przedsionka, w którym możesz zostawić swoje wyposażenie trekkingowe - plecak, buty oraz pozostałe części ekwipunku.

2. Waga i kompaktowość.

Wybierz wagę swojego namiotu zgodnie z długością trekkingu. Im dłuższy trekking, tym więcej rzeczy zabierzesz, a zatem większe znaczenie wagi Twojego namiotu. Podobnie z kompaktowością. W im dłuższą podróż się wybierasz, tym większe znaczenie miejsca, które zajmuje Twój ekwipunek. Nie wahaj się umieścić swojego namiotu pod plecakiem, aby zrównoważyć jego wagę.

3. Sposób i szybkość montażu.

Wszystkie nasze namioty trekkingowe są zmontowane: pomieszczenie jest już przymocowane do płótna dachowego, co pozwoli Ci szybko założyć swój biwak i się nim delektować. Niektóre z naszych namiotów trekkingowych są wolnostojące, czyli można je rozstawić bez użycia śledzi.

Zobacz ofertę namiotów trekkingowych.