Jak wybrać rower do codziennego użytku?

Wstecz
  1. Jak wybrać rower
  2. miejski, składany, uniwersalny, terkkingowy lub elektryczny
W tej kategorii znajdują się rowery przeznaczone do mniej sprecyzowanego sposobu użytkowania. Są tutaj rowery miejskie (tzw. holenderki), składane, uniwersalne, trekkingowe i elektryczne. Są to rowery przeznaczone raczej nie do sportu, ale przede wszystkim do komfortowego przemieszczania się na mniejszych lub większych dystansach.
Tak jak w przypadku wszystkich rowerów, wybierając jeden z tych rodzajów rowerów, należy upewnić się, że jego rozmiar jest odpowiedni do naszego wzrostu. Wszystkie rowery w tej kategorii mają limit wagowy 100 kg. Dostępne są:
Rowery miejskie (holenderki) Rowery składane Rowery uniwersalne Rowery trekkingowe Rowery elektryczne

Jak wybrać rower miejski?

Dla kogo?

Rowery takie przeznaczone są dla osób poszukujących bardzo komfortowego środka transportu do przemieszczania się w mieście. Ze względu na osłonę napędu rowery idealnie nadają się dla osób chcących jeździć w zwykłych ubraniach, bez obaw o ubrudzenie. Ich konstrukcja pozwala także przybrać wygodną, wyprostowaną pozycję.

Jak wybrać rozmiar?

Rowery miejskie, zwane też holenderkami, przeznaczone są dla osób o wzroście od około 155 cm do 195 cm. Każdy rower w opisie technicznym posiada dokładną informację o tym, jaki rozmiar przeznaczony jest do jakiego wzrostu.

Różnice pomiędzy modelami

Rowery miejskie różnią się wyposażeniem. Wyższe modele posiadają np. koszyki na kierownicy, dynamo ukryte w piaście, lub wygodniejsze siodełka.

Zobacz ofertę rowerów miejskich
rower maluchy

Jak wybrać rower składany?

Dla kogo?

Tzw. składaki stworzono z myślą o osobach, które potrzebują poręcznego roweru, idealnie sprawdzającego się w mieście, a jednocześnie umożliwiającego szybką i bezproblemową zmianę środka transportu, np. na autobus, dzięki możliwości zmniejszenia jego rozmiarów.

Jak wybrać rozmiar?

Każdy model z kategorii rowery składane występuję tylko w jednym rozmiarze. Składaki dzięki bardzo dużemu zakresowi regulacji wysokości siodełka będą odpowiednie rozmiarem dla osób o wzroście od około 1,45 m do 1,95m.

Różnice pomiędzy modelami

Rowery składane różnią się komponentami. Wszystkie powyżej serii 100 wyposażone są w przerzutki, z czego modele z dopiskiem E w nazwie - wyposażono we wspomaganie elektryczne. Do tego ramy wyższych modeli wykonane są z aluminium.

Zobacz ofertę rowerów składanych
rower biegowy

Jak wybrać rower trekkingowy (uniwersalny)?

Dla kogo?

Rowery trekkingowe są odpowiednim wyborem dla osób, które potrzebują roweru do pokonywania dużych dystansów w komfortowy sposób, przewożąc jednocześnie pewien bagaż. Są to idealne rowery do uprawiania turystyki rowerowej, ale sprawdzą się także w środowisku miejskim.

Jak wybrać rower?

Rowery te w zależności od modelu dostępne są w rozmiarach M i L lub M, L i XL.

Różnice pomiędzy modelami

Wyższe modele z tej kategorii mają aluminiową ramę i amortyzowany widelec. Różnią się wyposażeniem, a więc np. niektóre mają dynamo albo bagażnik, a inne nie. Modele b’Original różnią się od serii Original możliwością personalizacji roweru za pomocą specjalnych nakładek, a także konstrukcją ramy, która zapewnia jeszcze lepsze prowadzenie.

Zobacz ofertę rowerów trekkingowych
rower 16 cali

Jak wybrać rower elektryczny?

Dla kogo?

Rowery elektryczne to propozycja dla osób korzystających z roweru, jako środka transportu w mieście i poza nim. Zamontowane silniczki ułatwiają pedałowanie, znacznie odciążając rowerzystę. Dostępne są rowery elektryczne skonstruowane na bazie rowerów miejskich, składanych i uniwersalnych, których sposób dobrania opisany jest powyżej.

Jak wybrać rower?

Rowery elektyczne serii B’ebike przeznaczone są dla osób o wzroście od około 160 do około 185cm. Seria Hoptown jest odpowiednia dla osób od 155 do 190 cm wzrostu, a serię Original dobierzemy według rozmiaru: M (155 - 171 cm), L (172 – 185 cm).

Różnice pomiędzy modelami

Rowery elektryczne poza różnicami w konstrukcji ramy, wspomnianymi w „Dla kogo?” różnią się zastosowanymi silnikami, ich mocą, bateriami, a także trybami działania.

Zobacz ofertę rowerów elektrycznych
rower 20 cali
Kaski miejskie