Jak wybrać sztyblety?

Skórzane lub syntetyczne, ze sznurowadłami lub bez ... Wybór butów do jazdy konnej jest niezwykle urozmaicony. Oto nasze wskazówki dotyczące wyboru modelu, którego potrzebujesz.
W codziennym treningu wielu zawodników preferuje wysokie buty od tradycyjnych butów do jazdy konnej. Jednak aby znaleźć idealną parę, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów: środowisko jazdy, poziom praktyki, konserwacja ... Pomagamy dokonać właściwego wyboru.

Poziom praktyki

Początkujący

Jeśli zaczynasz jeździć konno i uczysz się jazdy konnej w szkole jeździeckiej lub na indywidualnym kursie. Buty syntetyczne są dopasowane do Twojego poziomu zaawansowania i będą Ciebie chronić przed otarciami i podrażnieniami.Oferują dobry stosunek jakości do ceny. są lekkie i wygodne. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu.

Zaawansowany

Warto zainwestować w skórzane buty, aby uzyskać lepszy kontakt z koniem. Minusem jest to, że wymagają regularnej konserwacji, aby służyły długo.

Ekspert

Jako osoba bardzo zaawansowana, niezbędne będą buty w pełni skórzane, z bardzo dobrą oddychalnością oraz szytą podeszwą. Dodatkowo boczne wstawki z gumy lub zapinanie na suwak ułatwi zakładania.

Zobacz ofertę

Środowisko jazdy

Środowisko praktyki jest bardzo ważnym kryterium wyboru butów do jazdy konnej. Mamy w ofercie wiele różnych modeli zależnie czy jeździsz w ośrodku jeździeckim, na świeżym powietrzu lub wyruszasz na wędrówki konne.

Do użycia na padoku

Jeśli szukasz butów do jazdy na padoku, najlepsze dla Ciebie będą buty dopasowane dające dużo kontaktu i przyczepności.

Do użytku zewnętrznego

W przypadku treningu na świeżym powietrzu lub wędrówki, wybierz buty "outdoorowe" - linia Sentier. Bardziej wytrzymałe i wyposażone w bieżnik będą idealne do uprawiania wycieczek konnych lub trenowania na luźnym podłożu.

Zobacz ofertę

Rodzaj materiału

Skóra lub syntetyk

Istnieją dwa główne typy butów w zależności od użytego materiału:

  • buty syntetyczne: te buty oferują dobry stosunek jakości do ceny i są łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu są świetną opcją, aby zacząć. Całkowicie wodoodporne, są idealne do użytku przez cały rok.
  • skórzane buty: są idealne dla zaawansowanych lub doświadczonych jeźdźców, ponieważ dają lepszy kontakt z Twoim koniem, ale wymagają codziennej pielęgnacji.
Zobacz ofertę

Valérie, szefowa produktu

"Skóra jest naturalnym materiałem, który pozwala stopie oddychać. Skórzane buty wymagają codzienna opieka. Regularnie czyść je mydłem glicerynowym, a około raz w miesiącu,nałóż wosk na suche buty za pomocą okrężnych ruchów. Jeśli buty są mokre, nigdy obok źródła ciepła. "

Sztyblety jeździecki classic