Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać sztyblety?

Skórzane lub syntetyczne, ze sznurowadłami lub bez ... Wybór butów do jazdy konnej jest niezwykle urozmaicony. Oto nasze wskazówki dotyczące wyboru modelu, którego potrzebujesz.
W codziennym treningu wielu zawodników preferuje wysokie buty od tradycyjnych butów do jazdy konnej. Jednak aby znaleźć idealną parę, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów: środowisko jazdy, poziom praktyki, konserwacja ... Pomagamy dokonać właściwego wyboru.

Poziom praktyki

Początkujący

Jeśli zaczynasz jeździć konno i uczysz się jazdy konnej w szkole jeździeckiej lub na indywidualnym kursie. Buty syntetyczne są dopasowane do Twojego poziomu zaawansowania i będą Ciebie chronić przed otarciami i podrażnieniami.Oferują dobry stosunek jakości do ceny. są lekkie i wygodne. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu.

Zaawansowany

Warto zainwestować w skórzane buty, aby uzyskać lepszy kontakt z koniem. Minusem jest to, że wymagają regularnej konserwacji, aby służyły długo.

Ekspert

Jako osoba bardzo zaawansowana, niezbędne będą buty w pełni skórzane, z bardzo dobrą oddychalnością oraz szytą podeszwą. Dodatkowo boczne wstawki z gumy lub zapinanie na suwak ułatwi zakładania.

Zobacz ofertę

Środowisko jazdy

Środowisko praktyki jest bardzo ważnym kryterium wyboru butów do jazdy konnej. Mamy w ofercie wiele różnych modeli zależnie czy jeździsz w ośrodku jeździeckim, na świeżym powietrzu lub wyruszasz na wędrówki konne.

Do użycia na padoku

Jeśli szukasz butów do jazdy na padoku, najlepsze dla Ciebie będą buty dopasowane dające dużo kontaktu i przyczepności.

Do użytku zewnętrznego

W przypadku treningu na świeżym powietrzu lub wędrówki, wybierz buty "outdoorowe" - linia Sentier. Bardziej wytrzymałe i wyposażone w bieżnik będą idealne do uprawiania wycieczek konnych lub trenowania na luźnym podłożu.

Zobacz ofertę

Rodzaj materiału

Skóra lub syntetyk

Istnieją dwa główne typy butów w zależności od użytego materiału:

  • buty syntetyczne: te buty oferują dobry stosunek jakości do ceny i są łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu są świetną opcją, aby zacząć. Całkowicie wodoodporne, są idealne do użytku przez cały rok.
  • skórzane buty: są idealne dla zaawansowanych lub doświadczonych jeźdźców, ponieważ dają lepszy kontakt z Twoim koniem, ale wymagają codziennej pielęgnacji.
Zobacz ofertę

Valérie, szefowa produktu

"Skóra jest naturalnym materiałem, który pozwala stopie oddychać. Skórzane buty wymagają codzienna opieka. Regularnie czyść je mydłem glicerynowym, a około raz w miesiącu,nałóż wosk na suche buty za pomocą okrężnych ruchów. Jeśli buty są mokre, nigdy obok źródła ciepła. "

Sztyblety jeździecki classic