Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać wrotki?


Jeśli poszukujesz stabilności, świetnego wyglądu, a może jeździłeś na nich w dziecięcych latach - wrotki stworzone są dla Ciebie. Dzięki wygodnym butom i czterem kółkom zabawa jest stabilna i bezpieczna.

Zawsze pamiętaj o ochraniaczach. Nie chcemy, aby nasi Klienci byli narażeni na kontuzje.


Zrozum swoje wrotki

ABEC

ABEC jest systemem klasyfikacji łożysk. Im wyższy ten parametr, tym łożyska są szybsze i bardziej delikatne. Dla początkujących użytkowników, bezpieczniejsze są łożyska ABEC3 lub ABEC5, ponieważ nie mogą oni rozpędzić się do niebezpiecznych prędkości. Wraz ze wzrostem umiejętności warto wymienić łożyska na wyższy model, który zapewni lepszy ślizg.

Twardość i średnica kół

Za twardość kółek, odpowiada parametr A. Dla przykładu, koła 78A są miękkie i lepiej tłumią drgania, lecz szybciej się zużywają. Z drugiej strony koło 88A, są twardsze co poprawia kontrolę i ogranicza zużycie.

Trucki i płoza

Istnieją dwa materiały dla budowy płozy- kompozyt, który jest bardziej elastyczny, przez co wygodniejszy lecz przenosi drgania. Drugim materiałem jest aluminium, które zapewnia lepszą precyzję podczas jazdy i zwrotność rolek oraz dużo lepiej oddaje energię.

rower maluchy

Wrotki lifestyle

Dla kogo?

Idealne dla osób, które chcą się przemieszczać w bezpieczny i sprawny sposób. Do jazdy w prawdziwych butach, z wyższą cholewką, dobrze trzymającą stopę. Konstrukcja trucków zapewnia bardzo dobrą zwrotność a aluminiowa płoza sprawia że wrotki są bardzo dynamiczne.

Jak są zbudowane?

4 szerokie koła ustawione w prostokącie. Płoza i trucki z aluminium zapewniają zrywność i dynamikę.

Zobacz ofertę wrotek
rower biegowy

Rolki derby

Co to jest derby?

Kontaktowy sport drużynowy, który powstał w Stanach Zjednoczonych, oparty na prędkości. Rozwinął się głównie w wersji kobiecej. Rolki specjalnie stworzone do Derby zbudowane są na bazie wrotek Quad (4 koła ułożone nie-liniowo), z niskim butem zapewniającym dobrą stabilność stopy.

Jak są zbudowane?

Koła są szerokie i płaskie - zapewniają dobrą stabilność na zakrętach i szybkie zmiany kierunku jazdy. Płoza i trucki łączą komfort i solidność, dzięki nylonowym płozom w połączeniu z truckami z aluminium.

Zobacz ofertę wrotek derby
rower 14 cali
Kaski dla dzieci