Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
FOUGANZA
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
 • Kaski Jeździectwo - Kask jeździecki 500 czarny FOUGANZA - Jeździectwo
Kod produktu : 8396329
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kaski

Kask jeździecki 500 FOUGANZA

FOUGANZA
4.7/5
Opinia dopasowania rozmiaru
Decathlon
do 129.99 -31%

od

89.99 
w tym podatek / cena obniżona od

Od 28/09/2019 do

  Cena od 28/09/2019 i do wyczerpania zapasów!
129.99 -%
Było0obecna cena129.99  
w tym podatek / cena obniżona od

  Od do

  WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
  Cena od i do wyczerpania zapasów!
Dostępność w sklepie
Jeździsz konno regularnie i potrzebujesz stylowego, wygodnego kasku? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy model 500. Na pewno przypadnie Ci do gustu! Kask 500 jest wygodny i wyposażony w system regulacji. Chroni skutecznie głowę przy uprawianiu wszystkich dyscyplin jeździeckich. Jest elegancki, o sportowym wyglądzie, a wyściółkę można wyprać.

Ze względów bezpieczeństwa kaski i sprzęt ochrony osobistej podlegają zwrotowi w ciągu 14 dni od daty otrzymania produktu.

Mocne strony

Ochrona przed uderzeniami Certyfikat zgodnie z dok. VG1 01.040.2014 odpowiadającym dyrektywie 89/686/EWG.
Regulacja Optymalny system dopasowania do obwodu głowy (bardzo łatwe w użyciu pokrętło).
Wentylacja Skuteczny system cyrkulacji powietrza chłodzi głowę.
Komfort użytkowania Pod brodą i wewnątrz odpinane piankowe podkładki. Pełny komfort noszenia!
Stabilność 4-punktowy, boczny system zapinania stabilnie utrzymuje kask na głowie.
Lekkość Niezwykłe poczucie lekkości. Kask 500 waży zaledwie 508 gramów!
Łatwość konserwacji Kask wystarczy przetrzeć z wierzchu gąbką i wygląda jak nowy!

Informacje techniczne

Norma

Kaski oznaczone symbolem EN 1384 można nadal nosić na treningach i zawodach. W wypadku zawodów jednak niektóre organizacje wymagają spełnienia innych norm. W razie wątpliwości radzimy sprawdzić odnośne informacje u organizatora zawodów.

Rozmiary

S (51 -54 cm), M (55 -58 cm)

Ochrona i pochłanianie energii uderzenia

Podstawowym zadaniem kasku jest jak najlepsza ochrona głowy. Model 500 był testowany i poddawany ciężkim próbom w naszych laboratoriach. Posiada skorupę zaprojektowaną tak, by pochłaniać część energii przy uderzeniu. Skorupa i/lub część ochronna ulegają wtedy częściowej deformacji. Po upadku należy wymienić kask. Deformacje nie zawsze są widoczne gołym okiem i znajdują się czasem w środku kasku.

Wygoda

Regularnie przebywasz w stajni i często jeździsz konno. Dlatego też musisz mieć naprawdę wygodny kask. Model 500 waży tylko 508 gramów i posiada wyściółkę z panelami piankowymi, która zmniejsza nacisk na głowę. Zapięcie pod brodą także jest zabezpieczone pianką. Kask jest tak przyjemny w noszeniu, że idealnie sprawdza się podczas codziennych zajęć jeździeckich. W żaden sposób nie przeszkadza użytkownikowi!

Dopasowanie

Dzięki pokrętłu można idealnie dopasować kask do obwodu głowy. Poza dopasowaniem do głowy pod kątem rozmiaru, model ten posiada także odpinaną wyściółkę z pianki i siatki mesh, którą można wyprać. Wyściółka przypięta jest do wnętrza kasku przy pomocy rzepów. Na obwodzie wyściółki znajduje się pianka, która otacza głowę nie uciskając jej. W ten sposób kask dopasowuje się do indywidualnego kształtu głowy, a właściciel może czuć się swobodnie!

Wentylacja

Podczas jazdy wierzchem robi się czasem naprawdę gorąco. Ci, którzy twierdzą, że jeździectwo to nie sport, z pewnością nigdy nie siedzieli w siodle! Kask 500 ma system wentylacji, otworów i kanałów, którymi powietrze wchodzi z przodu, a ciepło odprowadzane jest do góry. Koniec z mokrymi włosami po treningu, zawodach czy spacerze!

Dopasowanie i zapięcia

Dobry kask to taki, który się dobrze zapina, a przede wszystkim dobrze trzyma na głowie. Pracując nad modelem 500 inżynierowie Fouganzy stworzyli 4-punktowy system zapinania. Paski posiadają 2 boczne zapięcia, które zapewniają równowagę i doskonale stabilizują kask na głowie. W dobrze dopasowanym kasku można swobodnie ruszać głową. Kask nie przesunie się i będzie doskonale pełnił swoją funkcję.

Jak wybrać kask

Regulowany kask model 500 jest dostępny w wielu rozmiarach (S i M, od 52 do 59). Jeśli jednak nie znajdziesz w sklepie swojego rozmiaru, zamów go na naszej stronie www! Aby dobrze dobrać kask, należy najpierw zmierzyć obwód głowy, a następnie przymierzyć i poruszać pokrętłem tak, by poczuć, że kask dobrze trzyma się głowy. Przy poruszaniu głową kask nie może się przesuwać. Skuteczny kask to dobrze dopasowany kask!

Łatwa konserwacja

Kask czyścimy z zewnątrz szmatką.
Odradzamy używanie rozpuszczalników i innych agresywnych substancji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na właściwości kasku oraz go uszkodzić. Warstwę wyściełającą można odpiąć i wyprać w pralce w temperaturze 30°C.
Do przechowywania i transportu doskonale sprawdzi się tekstylna torba, która ochroni kask przed zabrudzeniem, porysowaniem i działaniem światła.

Zalecenia

Wiemy, że chcesz jak najszybciej przetestować w praktyce nowy kask. Dla własnego bezpieczeństwa przeczytaj jednak najpierw instrukcję.
Kask przeznaczony jest wyłącznie do jazdy konnej i nie może być używany do innych dyscyplin, takich jak sporty motorowe, ślizgowe czy powietrzne. Jeśli zamierzasz spróbować sił na bobslejach, w Formule 1 lub na lotni - ten kask niestety nie będzie odpowiedni. Radzimy wówczas wybrać ochronę głowy odpowiednią do danego sportu.

Czas użytkowania

Polubiłeś swój kask model 500? Niestety nie możesz używać go w nieskończoność. Aby kask skutecznie chronił głowę, po każdym upadku należy go wymieniać. Nawet jeśli wydaje się nienaruszony, niektóre uszkodzenia wewnętrzne nie są widoczne gołym okiem. Jeśli natomiast siedzisz w siodle jak przymurowany i nie przydarzył Ci się żaden drobny wypadek, należy jednak po 5 latach użytkowania wymienić kask na nowy.

Miękki daszek

Miękki daszek spełnia wymogi normy europejskiej.

Rozwiń Zwiń

Skład / porady

Skład
Podszewka główna
100.00% Styropian (EPS)
Pianka
100.00% Poliester
Informacje dotyczące przechowywania Trzymać z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik lub nasłoneczniona tylna szyba samochodu. Wysoka temperatura może zniszczyć właściwości ochronne wkładki ze styropianu.
Ograniczenia w użytkowaniu Kask jeździecki. PO UDERZENIU KAŻDY KASK NALEŻY WYMIENIĆ.

Nasze zobowiązania

UTAC to niezależne laboratorium, które na zlecenie władz francuskich przeprowadza wszystkie testy sprzętu zabezpieczającego konieczne do stwierdzenia zgodności z dyrektywami Komisji Europejskiej. Kompetencje techniczne UTAC są wysoko cenione, a firma jest jednym z oficjalnych laboratoriów niezależnej organizacji EuroNCAP. Przeprowadza także testy na zlecenie ONZ. Ten kask uzyskał homologację na wszystkie kraje Unii Europejskiej.
Test Produktu Kask został przetestowany przez niezależne laboratorium zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Gwarancja 2 lat

Opinie klientów

Opinie pracowników Decathlon

Pytania i odpowiedzi